پکیج

راهنمای رفع صدای پکیج | بررسی رایج‌ترین دلایل صدا دادن پکیج

تکنوتعمیر - راهنمای رفع صدای پکیج

صدای پکیج یکی از مشکلات رایجی است که اغلب مشتریان با آن درگیرند. پکیج‌های دیواری از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌اند. که نقص در هر کدام از آن‌ها می‌تواند منجر به بروز سر و صداهای گوناگون شود. رفع سر و صداهای ناشی از پکیج در درجه‌ی اول مستلزم این امر است که عیب‌یابی از آن صورت گیرد تا علت سر و صدا به طور دقیق مشخص شود. در این مقاله قصد داریم رایج‌ترین دلایل ایجاد سر و صدا از پکیج را یادآور شویم. چنانچه پس از خواندن این مطلب پی به دلیل صدای پکیج نبردید، لازم است حتما از یک تعمیرکار خبره و باتجربه کمک بگیرید.

 

»»» تعمیر و سرویس پکیج

 

انواع صداهای رایج در پکیج دیواری

نقص در قسمت‌‌های مختلف پکیج موجب بروز صداهای گوناگون از آن می‌شود. رایج‌ترین این صداها عبارت است از:

صدای تق تق پکیج

یکی از صداهای رایجی که غالبا از پکیج به گوش می‌رسد، صدای تق تق است. از جمله دلایلی که موجب شنیده شدن چنین صدایی از پکیج می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • نقص فلو‌سوئیچ فشار
  • دمای پایین آب ورودی
  • خراب بودن پمپ
  • رسوب گرفتگی مبدل
  • نقص در شیر اطمینان

در صورت شنیده شدن هر یک از صداهای مذکور، باید عوامل فوق به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرند. در صورتی که پی به علت آن نبردید از تعمیرکاران حرفه‌ای و معتبر در این زمینه درخواست کمک کنید.

 

 

صدای جیرینگ جیرینگ پکیج

از دیگر صداهای آشنا و آزاردهنده‌ی پکیج دیواری می‌توان به صدای جیرینگ جیرینگ اشاره کرد. رایج‌‌ترین دلایل آن عبارت است از:

  • وجود بخار در لوله‌ها
  • بالا بودن گرمای داخل لوله

 

صدای سوت پکیج

شنیده شدن صدای سوت از پکیج، نشان از وجود اختلال در دریچه‌های هوای رادیاتور دارد. برای رفع آن لازم است تا ابتدا شیر ترموستات بسته شود سپس دریچه تعویض گردد. 

 

صدای چکش مانند پکیج

شنیده شدن صدای چکش یا ضربه‌مانند از پکیج می‌تواند ناشی از نقص در پمپ باشد. جهت کم کردن این صداهای آزاردهنده می‌توان از ضربه‌گیر استفاده کرد.

 

صدای شرشر آب از پکیج

در صورتی که صدای شرشر از پکیج به گوش برسد، علت آن می‌تواند وجود نشتی از پکیج باشد.

 

صدای فن پکیج

گاهی به دلیل سنگینی و اثرات دوده روی پروانه‌ها، از فن پکیج صدای آزار دهنده‌ای تولید می‌شود. برای رفع صدای فن پکیج ایران رادیاتور، لازم است پروانه آن را تمیز نموده و از محکم بودن فن در جای خود اطمینان حاصل کنیم. استفاده از عایق صوتی خوب و مناسب می‌تواند کمک زیادی به کاهش صدای فن پکیج می‌نماید.

 

بررسی دلایل اصلی ایجاد صدای ناهنجار در پکیج

 

تراز نبودن محل نصب پکیج

پس از اینکه محل نصب را مشخص نمودیم، باید دقت کرد که پکیج کاملا به دیوار بچسبد. هرگونه ناصافی در حین نصب یا تراز نبودن دستگاه موجب شنیده شدن سر و صدای زیاد از آن می‌شود.

 

نقص در سوپاپ

یکی از متداول‌ترین دلایل شنیده شدن صدا از پکیج، خرابی سوپاپ‌ها یا اورینگ‌هاست. پس از بررسی‌های لازم روی سوپاپ یا اورینگ، در صورت وجود نقص یا خرابی آن را تعویض نمایید.

 

خرابی فن پکیج دیواری

عملکرد اصلی فن پکیج این است که دوده‌های آن را به بیرون منتقل کند. گیر کردن اشیا در فن پکیج، باعث تولید سر و صدای زیادی می‌شود. عامل دیگری که باعث ایجاد سر و صدا از پکیج می‌شود، شل شدن و لق شدن پیچ‌های پکیج است. در صورتی که صدای تولید شده بیش از حد انتظار باشد باید عیب‌یابی از فن صورت گیرد.

 

رسوب گرفتن مبدل پکیج

از دیگر عواملی که نقش بسزایی در تولید سر و صدای پکیج دارد، رسوب گرفتن مبدل آن است. برای برطرف کردن رسوب باید از اسید استفاده کرد. در صورتی که با مصرف اسید موفق به جرم‌گیری و رسوب‌گیری از مبدل نشدید، در اولین فرصت از یک متخصص آشنا به امور کمک بگیرید.

 

هواگرفتن پکیج

یکی از مواردی که عدم رعایت آن منجر به ایجاد سر و صدا در پکیج می‌شود، هواگیری است. بهتر است قبل از استفاده از این تجهیزات، درست و اصولی هواگیری شوند. چنانچه مهارت لازم را در این خصوص ندارید می‌توانید از کارشناسان تکنو‌تعمیر کمک بگیرید.

 

کم‌فشار بودن آب آبگرمکن

اگر مقدار آب داخل پکیج پایین و شعله‌ی آن بالا باشد، موجب تولید سر و صدا از پکیج می‌شود.

 

لوله‌کشی نامناسب ساختمان

یکی دیگر از دلایل رایج در خصوص ایجاد سر و صدا از پکیج مربوط به لوله‌کشی‌های غیر اصولی و نادرست ساختمان است.

 

»»» تعمیر و سرویس پکیج در تهران

 

پرسش‌های متداول پیرامون رفع صدای پکیج ✅ 

چرا صدای تق‌تق از پکیج به گوش می‌رسد؟

✔ از جمله دلایلی که موجب شنیده شدن چنین صدایی از پکیج می‌شود می‌توان به نقص فلو‌سوئیچ فشار، دمای پایین آب ورودی، خراب بودن پمپ، رسوب گرفتگی مبدل و نقص در شیر اطمینان اشاره کرد.

چرا پکیج صدای سوت می‌دهد؟

✔ شنیده شدن صدای سوت از پکیج، نشان از وجود اختلال در دریچه‌های هوای رادیاتور دارد. برای رفع آن لازم است تا ابتدا شیر ترموستات بسته شود سپس دریچه تعویض گردد. 

دلیل صدای شرشر آب از پکیج چیست؟

✔ در صورتی که صدای شرشر از پکیج به گوش برسد، علت آن می‌تواند وجود نشتی از پکیج باشد.

دلایل اصلی شنیده شدن صداهای ناهنجار در پکیج چیست؟

✔ تراز نبودن محل نصب پکیج، نقص در سوپاپ پکیج، خرابی فن پکیج دیواری، رسوب گرفتن مبدل پکیج، هوا گرفتن پکیج و … از جمله مهم‌ترین دلایلی است که موجب شنیده شدن صدای ناهنجار از پکیج می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *