آب‌گرم‌کن

مهم‌ترین دلایل نشتی پکیج دیواری و راه‌های برطرف کردن آن

technotamir.com - fix combination boiler sound

پکیج یکی از منابع سیستم گرمایشی به شمار می‌رود که امروزه در بسیاری از ساختمان‌ها فارغ از نوع کاربری آن‌ها استفاده می‌شود. این سیستم نیز مانند هر وسیله‌ی دیگری در منزل ممکن است با مشکلاتی روبرو شود و این امر کاملا طبیعی است. شما می توانید با سرویس به موقع این دستگاه احتمال بروز این مشکلات را کاهش دهید. نشتی پکیج یکی از این دسته مشکلات است که نباید نادیده گرفته شود. در صورت بروز این مشکل حتما با کارشناسان تماس بگیرید چرا که ممکن است با دستکاری شما، مشکل بزرگ‌تر و به‌طبع پر‌هزینه‌تر شود.

 

»»» تعمیر و سرویس پکیج

 

ضرورت برطرف کردن نشتی آب از پکیج

تعمیر و سرویس پکیج به دلیل اهمیت عملکرد این دستگاه در اولویت هر شرکت خدماتی قرار دارد. کوچکترین اختلال در این دستگاه می‌تواند باعث شود شما ساعت‌ها یا حتی روز‌ها آب گرم نداشته باشید. این شرایط در فصل زمستان بسیار آزاردهنده خواهد بود چرا که با خرابی پکیج سیستم‌های گرمایشی منزل نیز کار نخواهند کرد. با سرویس دوره‌ای به موقع دستگاه می‌توانید از بروز مشکلات تا حدی جلوگیری کنید. اگر قطعه‌ای در دستگاه با اختلال مواجه شود، در صورت نادیده گرفتن آن، می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی‌تری شود. به همین دلیل کوچکترین مشکل در هر دستگاهی باید سریعا تعمیر شود.

 

اصلی‌ترین دلایل آبریزی پکیج و راه‌حل‌ رفع آن‌ها

آبریزی پکیج یکی از متداول‌ترین مشکلاتی است که برای پکیج رخ می‌دهد. برخی از رایج‌ترین دلایل این نقص فنی به شرح زیر است:

 

عدم نصب و آب‌بندی صحیح پکیج

بسیاری از متخصصان معتقدند که نصب نادرست پکیج یکی از دلایل اصلی آبریزی پکیج است. در هنگام نصب پکیج شیلنگ‌های پیسواری و اتصالاتی مثل زانو، سختی‌گیر و…باید به درستی نصب، آب‌بندی و عایق‌بندی شود تا نشتی رخ ندهد. بهتر است برای نصب پکیج از تکنسین‌های ماهر کمک بگیرید تا دستگاه دچار مشکل نشود.

راه‌حل: برای حل این مشکل باید ابتدا اتصالات معیوب را شناسایی و سپس برای تعویض آن اقدام کرد. شاید فکر کنید تعویض یا تعمیر این اتصالات چند پیچ ساده است و کاری چندان سخت به نظر نمی‌رسد، اما بهتر است با تکنسین‌های با تجربه در این زمینه تماس بگیرید. 

 

وجود ترک یا سوراخ در مبدل

این مشکل در پکیج‌های دو مبدل شایع‌تر است. در پکیج‌های تک مبدل گاهی یکی از راه‌های ورودی سوراخ می‌شود، در نتیجه آب مصرفی بیش از حد گرم می‌شود در این شرایط ممکن است نشتی رخ ندهد. اگر این امر منجر به سوراخ شدن بدنه‌ی مبدل شود، شاهد نشتی از زیر دستگاه خواهید بود. این نقص گاهی باعث افت فشار در دستگاه می‌شود. در این شرایط دستگاه را خاموش کنید و تا زمانی که رفع عیب نشده است روشن نکنید. برای تعمیر این نقص می‌توان مبدل را جوشکاری کرد اما بهتر است مبدل را تعویض کنید تا دوباره مشکلی برای آن پیش نیاید.

راه‌حل: هنگام بروز نشتی اگر عامل آن خراب شدن مبدل باشد، تنها راه، تعویض مبدل‌ها است. این‌کار باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود.

 

پاره شدن اتصالات و لوله‌ها

انتقال آب در پکیج علاوه بر مبدل‌ها از بین لوله‌ها و اتصالات نیز انجام می‌شود. جنس این لوله‌ها و اتصالات اغلب برنجی است به همین دلیل راحت دچار نشتی نمی‌شود. اگر نشتی زیر پکیج بر اثر این اتصالات باشد، عمده‌ترین عامل آن خراب شدن اورینگ‌ یا واشر است که بین این اتصالات قرار دارند. حرارت زیاد می‌تواند باعث خرابی این واشر‌ها شود. 

راه‌حل: برای تعمیر باید ابتدا لوله‌ای که دچار نشتی شده است را شناسایی و برای تعویض آن اقدام کنید. اگر عامل این نقص واشرها می‌باشد می‌توان با تعویض یا سفت کردن واشر‌ها این نقص را رفع کرد. برای عیب‌یابی و رفع آن از یک تعمیرکار ماهر در این زمینه کمک بگیرید. چرا که اگر مهارتی برای تعمیرات ندارید ممکن است زمینه را برای ایرادات دیگر پکیج ایجاد کنید.

 

خرابی شیر تخلیه

شیر تخلیه یکی از قطعات اصلی پکیج است. این قطعه زیر اتصالات پکیج قرار دارد و وظیفه‌اش کنترل فشار داخلی سیستم است. افت فشار یکی از متداول‌ترین نشانه‌های خراب شدن شیر تخلیه است. فرسودگی، شوک گرمایی، ضربات مداوم و… باعث خرابی این شیر می‌شود در نتیجه نشتی رخ می‌دهد.

راه‌حل: در این شرایط باید شیر تخلیه را تعویض کنید. این کار باید حتما توسط تکنسین‌های با تجربه انجام شود. کارشناسان تکنوتعمیر با ارائه خدمات مشاوره در زمینه خرید بهترین نوع قطعات و تعویض آن‌ها در خدمت شما مشتریان عزیز می‌باشد. 

 

خرابی پمپ

پمپ‌های داخل پکیج برای گردش آب در سیستم و گرم کردن رادیاتور‌ها کاربرد زیادی دارد. این قطعه مقاومت بالایی دارد اما بر اثر گذر زمان ممکن است ضعیف یا دچار سوختگی شود. این مشکل با رفع عیب در سیم‌کشی یا در بدترین حالت با تعویض این قطعه رفع می‌شود. پمپ در پکیج‌های دو‌مبدله مرتبا کار می‌کند به همین دلیل عمر کوتاه‌تری نسبت به پکیج‌های تک‌مبدل دارد. بیشتر مواقع خرابی پمپ باعث افت فشار و در نتیجه آبریزی پکیج می‌شود.

راه‌حل: در این شرایط می‌توان با تعمیر بعضی قسمت‌های پمپ مشکل را رفع کرد. اما اگر چند سال است که پمپ کار می‌کند بهتر است آن را تعویض کنید.

 

خرابی شیر پر‌کن

در صورتی که شیر پرکن خراب شود فشار پکیج بالا می‌رود چرا که نشتی شیر ‌پر‌کن باعث ورود آب به مدار گرمایش می‌شود و فشار آن را بالا می‌برد. اگر شیر پر‌کن ترک خورده باشد آب از پشت مهره ورودی نشت می‌کند. در این شرایط این قطعه باید حتما تعویض شود. 

راه‌حل: در این شرایط باید شیر پر‌کن به دقت بررسی شود اگر ایراد اصلی از خود شیر است باید تعویض شود. اما اگر مشکل از واشر‌های آن است تعویض واشر و لاستیک‌ها مشکل را رفع می‌کند.

 

زنگ زدگی مبدل

مبدل بر اثر گذر زمان دچار پوسیدگی، زنگ‌زدگی یا ترک‌خوردگی می‌شود، در این شرایط آب از زیر پکیج نشت می‌کند. مبدل قطعه‌ی گران قیمتی است به همین دلیل قبل از هر اقدامی با تکنسین‌های ماهر در زمینه‌ی تعمیرات پکیج مشورت کنید.

راه‌حل: زنگ زدگی مبدل مشکلی نیست که با تعمیر رفع گردد و باید تعویض شود.

 

پوسیدگی قطعات

پکیج سیستمی است که به صورت دائمی در ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواردی مثل سختی آب می‌تواند باعث پوسیدگی قطعات داخلی پکیج شود. یکی از نتایج پوسیدگی، آبریزی دستگاه است. سرویس‌های دوره‌ای خصوصا در آغاز فصل زمستان می‌تواند از این اتفاق جلوگیری کند یا آن را به تعویق بیاندازد.

راه‌حل: قطعات با گذشت زمان ممکن است دچار پوسیدگی شوند و این امری بعید نیست. راه‌حل آن نیز فقط تعویض می‌باشد.

 

خرابی دیافراگم در منبع انبساط

دیافراگم در پکیج وظیفه‌ی سطح آب در منبع انبساط را برعهده دارد. در اثر افزایش دما حجم آب زیاد می‌شود، اگر دیافراگم منبع انبساط خراب باشد، این حجم اضافی آب توسط دیافراگم کنترل نشده و از سیستم به بیرون نشت می‌کند. 

راه‌حل: دیافراگم قطعه‌ای است که قبل از رفع عیب باید به طور تخصصی مورد ارزیابی قرار بگیرد بنابراین برای عیب‌یابی و رفع نقص آن حتما با متخصصین تماس بگیرید.

از آنجایی که نشتی آب از پکیج به صورت بالقوه جدی می‌باشد و می تواند با خراب کردن قطعات داخلی غیر درگیر شما را مجبور به تعویض کل سیستم کند، در صورت آبریزی از دستگاه حتما با تکنسین‌های ماهر در این زمینه تماس بگیرید.

 

نکات ضروری در رفع نشت آب پکیج

هنگام رفع آبریزی پکیج نکاتی هست که باید مورد توجه قرار گیرد. رعایت این شرایط و ضوابط از بروز خطرات احتمالی برای تعمیرکار و سیستم جلوگیری می‌کند. برخی از این نکات عبارتند از:

 • کشیدن دستگاه از برق 
 • بستن شیر گاز
 • بستن شیر فلکه
 • تماس با تعمیرکاران
 • عیب‌یابی و بررسی دلایل نشتی پکیج
 • رفع مشکل نشتی پکیج

تعمیر پکیج در محل و رفع آبریزی آن

شرکت تکنو‌تعمیر، با مجموعه‌ای از زبده‌ترین و متخصص‌ترین تعمیرکاران قادر است کلیه‌ی مدل‌های پکیج از قبیل پکیج زمینی، دیواری، زمینی ایستاده، مشعل‌دار، بدون مشعل، دارای فن، بدون فن، تک مبدله، دو مبدله، چگالشی و بسیاری انواع دیگر را تعمیر نماید. افزون بر این تمامی برندهای معتبر داخلی و خارجی ایران رادیاتور، بوتان، لورچ، بوش، آٰیستون و بسیاری دیگر تحت پوشش این مرکز می‌باشد. 

برخی اقداماتی که در این کلینیک تخصصی برای رفع آبریزی یا نشتی پکیج انجام می‌شود عبارتند از :

 • بررسی قطعاتی که نیاز به آب‌بندی دارند
 • تست عملکرد قطعات داخلی سیستم
 • بررسی سنسور‌های فشار
 • رسوب‌زدایی
 • تعمیر و تعویض مبدل، پمپ و بسیاری از قطعات دیگر پکیج

 

خدمات و اقدامات تکنو‌تعمیر در راستای تعمیر پکیج

شرکت فنی تخصصی تکنو‌تعمیر در زمینه ارائه‌ی انواع خدمات از نصب تا تعمیر انواع پکیج‌ها، ۱۵ سال سابقه درخشان دارد. حضور کادر مجرب و قابل اعتماد، فنی‌کاران مسلط بر جدید‌ترین متدهای روز دنیا، عیب‌یابی، تعمیر و سرویس انواع پکیج، ارائه‌ی خدمات با هزینه‌ی مقرون به‌صرفه و مشاوره و راهنمایی لازم جهت خرید قطعات از جمله مواردی است که باعث می‌شود این مجموعه در رده‌ی مراکز خدماتی معتبر در ارائه‌ی خدمات تخصصی تعمیر و سرویس انواع برندها و مدل‌های پکیج قرار بگیرد. خدمات این شرکت به صورت شبانه‌روز و در تمام طول سال حتی در ایام تعطیل ارائه می‌شود. سرویسکاران این مجموعه در اسرع وقت در محل حضور یافته و پاسخگوی نیاز مشتری خواهند بود.

 

»»» تعمیر و سرویس پکیج در تهران

✅ پرسش‌های متداول پیرامون رفع نشتی پکیج دیواری ✅

آیا در صورت نشتی آب از زیر پکیج می‌توان از آن استفاده کرد؟

✔ در بیشتر مواقع که پکیج دچار آبریزی است، فشار آب به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد و عملا نمی‌توان از آن استفاده کرد. در هر صورت با بروز نشتی از سیستم بهتر است از آن استفاده نکنید. دستگاه را خاموش کرده و با مرکز خدماتی تکنوتعمیر تماس حاصل فرمایید.

 

✅ آیا نشتی پکیج خطرناک است؟

✔ خطر نشتی آب از پکیج بستگی به محل نصب آن دارد. در درجه ی اول آبریزی پکیج برای خود سیستم ایجاد اختلال می‌کند. به این‌صورت که قطعات دیگر را درگیر کرده و باعث ایجاد رسوب و زنگ‌زدگی در آن‌ها می‌شود. اگر نشتی آب روی اجزای الکتریکی اطراف رخ دهد می‌تواند باعث ایجاد اتصال کوتاه شود که این خطرناک است. در شرایط دیگر می‌تواند به فرش، کابینت و سایر لوازم منزل آسیب وارد کند.

 

خدمات مجموعه تکنوتعمیر کدام شهرها را تحت پوشش قرار می دهد؟

✔ تکنوتعمیر ضمن اعزام فوری فنی‌کاران تعمیر، تعویض و رفع آبریزی پکیج، آماده‌ی خدمت‌رسانی به صورت شبانه‌روزی و تمام‌وقت برای ساکنین شهر تهران و حومه می‌باشد.

 

تعرفه‌ی خدمات تعمیر و سرویس پکیج چقدر است؟

✔ برای استعلام هزینه دقیق خدمات پکیج با ذکر جزئیات اعم از هزینه ایاب و ذهاب، تعمیر و تعویض قطعات و … می‌توانید با تیم پشتیبانی ارتباط برقرار کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *