شوفاژ

چطور رادیاتور سوراخ شده را تعمیر کنیم؟

تکنو‌تعمیر - چطور سوراخ رادیاتور شوفاژ را تعمیر کنیم؟

با آغاز فصل سرما، خیلی از افراد به بررسی شوفاژ و رادیاتور خانه‌ی خود می‌پردازند تا در صورت نیاز مشکلاتش را حل کنند. یکی از مشکلات رایجی که برای شوفاژ رخ می‌دهد سوراخ شدن رادیاتور است. سوراخ شدن رادیاتور باعث می‌شود تا گرمای مورد نیاز تولید نشود یا اینکه آب از بدنه رادیاتور نشتی پیدا کند. این مشکل یکی از مشکلات اکثر کسانی است که در خانه یا محل کار خود از شوفاژ و رادیاتور استفاده می‌کنند و نمی‌دانند باید برای آن چه کاری به صورت دقیق انجام داد. در این وبلاگ برای شما شرح می‌دهیم که در صورت سوراخ شدن رادیاتور چه کاری باید انجام دهید پس تا آخر این وبلاگ را مطالعه کنید. 

 

»»» تعمیر و سرویس شوفاژ  و رادیاتور

برای رفع مشکل سوراخ شدن رادیاتور چه کار باید کرد؟ 

برای رفع مشکل سوراخ شدن رادیاتور می‌توان از چسب مخصوص شوفاژ رادیاتور استفاده کرد. گاهی اوقات این مشکل از عدم اسیدشویی و رسوب‌زدایی ناشی می‌شود. شما می‌توانید قبل از فصل سرما و روشن کردن شوفاژ خودتون با متخصصین تکنوتعمیر تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان برای رسوب زدایی و اسیدشویی رادیاتور شما اقدام کنند. توجه کنید که یکی از مواردی که اکثر اوقات افراد اشتباه می‌کنند این است که نشتی رادیاتور را با سوراخ شدن آن اشتباه می‌گیرند. توجه کنید که سوراخ شدن رادیاتور یکی از دلایل نشتی رادیاتور است و اگر رادیاتور شما نشتی دارد می‌تواند دلیل‌های متعددی داشته باشد که مهم‌‌ترین آن همان رسوبات موجود در رادیاتور است. 

سوراخ‌های کوچک در شوفاژ با استفاده از چسب مخصوص رادیاتور شوفاژ قابل حل خواهد بود. انجام جوشکاری از دیگر مواردی است که می‌تواند موثر باشد.

 

دلایل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ چیست؟ 

همانطور که اشاره شده یکی از مهم‌ترین دلایل سوراخ شدن رادیاتور رسوب بستن پنل‌‌های رادیاتور می‌باشد. وجود رسوب در لوله‌ها باعث پوسیدن لوله‌‌ها از درون می‌شود که در نهایت باعث تخریب و سوراخ شدن رادیاتور می‌شود. به غیر از این‌ عواملی مثل ضربه وارد کردن به شوفاژ پوسیدگی لوله‌ها یا حتی قدیمی شن و فرسودگی رادیاتورهم از جمله مواردی است که باعث می‌شود تا رادیاتور سوراخ شود. همچنین هنگام نصب رادیاتور توجه کنید که لوله‌هایی که در رادیاتور استفاده می‌کنید از جنس مرغوبی باشند چرا که لوله‌های بی کیفیت‌هم می‌توانند به رادیاتور شما آسیب بزند. همچنین قدیمی شدن رادیاتور شما و تجهیزات مربوط به آن یکی دیگر از عوامل سوراخ شدن رادیاتور شماست. 

 

نشانه‌های سوراخ شدن رادیاتور چیست؟ 

بعد از روشن کردن شوفاژ اگر احساس کردید که کنار‌ه‌های آن کمی خیس یا مرطوب است این می‌تواند نشانه‌ای برای سوراخ شدن یا پوسیده شدن رادیاتور شما باشد. هرگونه نشتی و آب دادن رادیاتور و شوفاژ از نشانه‌های مهمی است که باید به آن توجه کنید و نباید آن را نادیده بگیرید. 

نشانه‌های سوراخ شدن رادیاتور: 

  • سرد بودن رادیاتور
  • کاهش فشار پکیج دیواری
  • صدای سوتی که از طرف رادیاتور باشد
  • وجود نقاط سرد روی رادیاتور 

 

چگونه از سوراخ شدن شوفاژ جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از سوراخ شدن شوفاژ باید یک سری نکات مهم را رعایت کنید. یکی از نکاتی مهمی که باید ان را رعایت کنید این است که برای رسوب زادیی و اسید شویی فردی متخصص و کار بلد رو به کار بگیرید چرا که عملیات اسید شویی همانقدر که می‌تواند رادیاتور را تمیز کند همانقدر هم می تواند به رادیاتور آسیب بزند از این جهت این کاری نیست به هرکسی بسپارید. تیم تکنو تعمیر با تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر انواع شوفاژ و رادیاتور می‌تواند این کار را به خوبی برای شما انجام دهد. بی‌توجهی به این نکته می‌تواند باعث تجمع رسوبات و سوراخ شدن رادیاتور شود. 

 

»»» تعمیر و سرویس شوفاژ رادیاتور در تهران

 

اقداماتی که باید برای سوراخ نشدن رادیاتور انجام دهید

  • رسو‌ب زدایی و اسید شویی اصولی توسط افراد ماهر
  • هنگام خرید رادیاتور سعی کنید تا بهترین جنس را تهیه کنید
  • استفاده از شیرآلات با کیفیت برای شوفاژ 


پرسش‌های پر تکرار درمورد رفع سوراخ رادیاتور

✅ هزینه تعمیر سوراخ رادیاتور چقدر است؟ 

✔ هزینه تعمیر رادیاتور برای دست‌مزد تعمیر کار است و همچنین اگر در صورت لوزم قطعه‌ای نیاز به تعویض داشت ‌هزینه‌ای برای تعمیر آن قطعات نیز در نظر گرفته می‌شود. به غیر از همه‌ی این‌ها شما هزینه‌ها را در طی یک فاکتور از تکنو تعمیر دریافت خواهید کرد. 

✅ آیا استفاده از چسب سوراخ رادیاتور برای پر کردن سوراخ مناسب است؟

✔ چسب سوراخ رادیاتور یک راح حل دائمی نیست و شاید برای یک مدت کوتاهی پاسخگوی نیاز شما باشد و در آینده شما را با یک سری از مشکلات مواجه خواهد کرد بهترین راه حل آن است که با یک متخصص تماس بگیرید تا به صورت اصولی و از پایه مشکل رادیاتور شما را حل کند تا که در آینده‌هم به مشکل بر نخورید. 

✅ جنس لوله‌های رادیاتور چه تاثیری روی رادیاتور دارد؟ 

✔ یکی از دلایل اصلی سوراخ شدن رادیاتور عدم استفاده از لوله‌ مناسب است. 

✅ بهترین جنس برای لوله‌های رادیاتور چیست؟ 

✔ بهترین جنس برای لوله کشی رادیاتور که می‌توانید استفاده کنید لوله‌های پوش فیت است که از پلیمرهای و مواد جدید ساخته شده و زیاد نیاز تعیمر نخواهد داشت.

✅ چرا رادیاتور سوراخ می‌شود؟

✔ رادیاتور می‌تواند به دلایل زیادی سوراخ شود و از کار بی‌افتد. رسوب گذاری، اسید شویی نامناسب، بی‌توجهی به عمر و استهلاک رادیاتور و موارد بسیار دیگر می‌تواند در سوراخ شدن رادیاتور تاثیر داشته باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *