کولر‌گازی

فیلتر کولر را چگونه باید تمیز کنم؟‌

تمیز کردن فیلتر کولر از کارهایی است که باعث فشار کمتر به کولر شما، بهینه شدن مصرف برق کولر، افزایش باد خنک کولر و در کل باعث افزایش عملکرد کولر می‌شود. به همین دلیل‌ها تمیز کردن فیلتر کولر از دسته کارهایی است که نباید آن را نادیده بگیرید و در آن کم کاری کنید. در ادامه به شما مراحل تمیز کردن کولر را نشان می‌دهیم: 

  1. ابتدا مطمئن شوید کولر خاموش است.
  2. پنل جلوی کولر گازی را باز کنید. اگر کولر گازی شما از نوع پنجره‌ای است، می‌توانید با دستگیره‌ای که در بغل آن است فیلتر را از پشت پنل به بیرون بکشید
  3. پس از آن  قسمت جلویی کولر را آزاد کنید و به آرامی فیلتر را در بیاورید، توجه کنید که برای شست و شو باید هر دو فیلتر را تمیز کنید پس هر دو فیلتر را در بیاورید 
  4. پس از آنکه فیلتر را در آوردید آن را به یک مکان مناسب مثل حمام یا دست‌شویی برای شست و شو ببرید و آن را با مواد شوینده معمولی بشویید. شما برای این کار می‌توانید از آب و کف، تمیز کننده گاز و از این دست موارد استفاده کنید. فقط توجه کنید که در حین کار به فیلتر کولر آسیبی نزنید. 
  5. بعد از این که فیلتر را به خوبی شستید بگذارید تا کاملا خشک شود و اثری از رطوبت روی آن نمانده باشد. سپس می‌توانید فیلتر را جایگذاری کنید و از سرمای آن لذت ببرید. 

با انجام کارهای بالا شما مصرف کولر گازی خود را بهینه‌ می‌کنید و هم باعث عملکرد بهتر کولر می‌شوید. 

فیلتر کولر گازی را چگونه تعویض کنم؟

برای تعویض کولر گازی سخت‌ترین کاری که باید بکنید این است که به فروشگاه برای خرید فیلتر کولر بروید. برای باز کردن فیلتر و تعویض آن دقیقا باید مرحله یک تا سه‌ای که برای تمیز کردن فیلتر کولر را گفته‌ایم انجام دهید و فیلتر را از کولر در بیاورید. بعد از آن با در دست داشتن فیلتر قبلی به یک فروشگاه رفته و نمونه‌ای از آن را تهیه کنید. توجه کنید که اگر فیلتر کولر شما آنقدر خراب است که قابل حمل نیست، مدل و برند کولر خود را در جایی یادداشت کنید تا هنگام خرید فیلتر اشتباهی نخرید که به کولر شما نمی‌خورد. پس از این که فیلتر جدید تعویض کردید آن را جای فیلتر قبلی بگذارید و از کولر خود لذت ببرید. کولرها اکثرا نحوه تعویض یکسانی دارند و تفاوت چندانی در تعویض آن‌ها دیده نمی‌شود. ابته ممکن است که در باز کردن دریچه کولر کمی تفاوت داشته باشند که آن هم با مراجعه به دفترچه راهنمای گوگل به سادگی حل خواهد شد. 

چه زمانی برای تعویض فیلتر کولر گازی مناسب است؟‌ 

برای خیلی از افراد این سوال است که هر چند وقت یکبار باید فیلتر کولر گازی را تعویض کنم؟ در حقیقت اگر شما به صورت مرتب فیلتر کولر گازی خود را تمیز کنید نیازی به خرید فیلتر جدید نیست. 

اما وقتی می‌بیند که فیلتر کولر شما شکل و شمایل خود را از دست داده‌است و دچار پارگی و شکستگی شده است، وقت آن رسید که اقدام به تعویض فیلتر کولر گازی خود کنید.  

آیا تعویض و تمیز کردن فیلتر کولر به متخصص نیاز دارد؟

این کار مانند لامپ عوض کردن است و چندان نیازی به تخصص ویژه ندارد و شما خودتان به سادگی می‌توانید فیلتر کولر خود را عوض کنید. 

فیلتر هوای کولر گازی را هر چند وقت یکبار باید تمیز کرد؟ 

یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی که برای هرکس پیش می‌آید این است که فیلتر کولر را هر چند وقت یکبار باید تمیز کرد؟ این مورد به عواملی مثل استفاده روزانه شما از کولر و آلودگی محیط دور و بر شما دارد. اگر روزانه بیشتر از هشت ساعت از کولر گازی استفاده می‌کنید و آلودگی محیطی شما زیاد است و در منظقه‌ای زندگی می‌کنید که آلاینده‌ها و ریز گرد‌‌های زیادی وجود دارد باید هر سه هفته یک‌بار فیلت کولر گازی را تمیز کنید در غیر این صورت می‌توانید هر دو الی سه ماه یکبار فیلتر هوای کولر گازی  خود را تمیز کنید. 

نظافت کولر چه تاثیری در کیفیت هوای خروجی از آن دارد؟

همانطور که گفته شده نظافت کولر باعث می‌شود تا مصرف برق کولر بهینه شود، عملکرد کولر در خنک کردن اتاق بیشتر شود، از اتمام گاز کولر جلوگیری کند، از یخ زدن لوله‌های درون کولر جلوگیری کند و در کل عمر کولر شما را بیشتر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *