کولر‌گازی

دلایل روشن نشدن کولر گازی

تکنوتعمیر - عمده‌ترین دلایل روشن نشدن اسپلیت و کولر گازی

در یک روز گرم تابستانی به خانه یا محل کار‌تان می‌روید و می‌خواهید از یکی از نعمت‌های تکنولوژی، یعنی کولر برای خنک شدن استفاده کنید،‌ اما متاسفانه کولر شما کار نمی‌کند و شما مجبور می‌شوید تا تایم استراحت خود را در گرما سیر کنید. ما در این مقاله به هشت مورد از دلایلی که ممکن است کولر شما روشن نشود اشاره می‌کنیم. برای رفع خیلی از این مشکل‌ها شما مجبور می‌شوید تا یک تکنسین حرفه‌ای جهت سرویس کولر خود بیاورید.

در ادامه به هشت مورد از مهم‌ترین دلایلی که عامل روشن نشدن کولر شما است اشاره می‌کنیم. 

چرا کولر گازی روشن نمی‌شود؟ 

مشکلات قطع کننده مدار

کلیدهای مدار طوری طراحی شده‌اند که در هنگام دریافت بار اضافی جریان برق را قطع کنند. این نوع طراحی باعث می‌شود تا از خانه شما در برابر آتش سوزی محافظت شود.دلیل قطع کردن جریان برق توسط قطع کننده‌ها، می‌تواند به دلیل استفاده از وسایل زیاد در یک زمان باشد یا شاید یک دستگاه خیلی قدیمی است و برق زیادی مصرف می‌کند و باعث بالا رفتن جریان برق می‌شود.

سوخته بودن فیوز

برای اینکه بفهمید فیوز کولر شما به درستی کار می‌کند، برای انجام تست تداوم به یک مولتی متر نیاز دارید. هر دو فیوز را تست کنید. اگر مولتی متر بوق می‌زند، فیوزهای شما به درستی کار می‌کنند اما اگر یکی از آنها بوق نمی‌زند، یعنی فیوز شما دچار ایراد شده است و باید برای آن یک جایگزین تعیین کنید. 

 کثیف بودن فیلتر هوا

چند بار در سال فیلتر هوای کولر خود را تمیز می‌کنید؟ این چیزی است که اکثر مردم می دانند که باید به طور منظم انجام شود، اما به سختی چیزی است که اولویت داشته باشد.

تمیز کردن فیلتر کولر از آن جه اهمیت دارد که فیلترهای هوای تمیز، باعث جریان هوای خوب در کولر می‌شوند ولی هنگامی که آنها با زباله و گرد و غبار آغشته می‌شوند، هوا مسدود می‌شود. و مانع از خروج باد از دستگاه می‌شود. کولر زمانی که نمی‌تواند دمای اتاق را با دمای تنظیم شده کی کند انرژی بیشتری را صرف می‌کند. این صرف انرژی باعث خرابی‌های متعدد در کولر شما می شود.

»» برای نحوه آشنایی با تمیز کردن فیلتر هوا کلیک کنید

 

کثیف شدن کویل های اواپراتور 

شوره، کثیفی، گرد و غبار و همه آن زباله‌های یخی دیگر از زندگی روزمره ما می‌توانند روی کویل‌های اواپراتور، کندانسور یا فیلتر داخل کولر گازی شما جمع شوند. در اصل، کولر شما پر از اجزایی است که مستعد تجمع زباله هستند. هنگامی که زباله روی اجزای مختلف کولر شما جمع می شود، کارایی سیستم شما را کاهش می دهد و در نهایت می تواند منجر به خرابی کامل شود. به خودتان (و سیستم تان) لطف کنید و تعمیر و نگهداری منظم کولر را برنامه ریزی کنید.

کثیف شدن خطوط کندانسور 

همانطور که فیلترهای هوا کثیف می‌شوند، خطوط کندانسور نیز کثیف می شوند. با گذشت زمان، کپک و جلبک روی آنها رشد می‌کند. در برخی موارد، ممکن است پرنده‌‌ای آن را جای مناسبی برای ساخت لانه‌ی خود ببیند. 

موتور از کار افتاده است

اگر کولر شما قبل از اینکه به طور کامل کار نکند صداهای عجیب و غریب تولید می کرد، ممکن است مشکل از موتور معیوب باشد. برای اینکه بفهمید موتور شما هنوز مقداری عمر دارد، می توانید یک آزمایش خازن انجام دهید.

اگر مشکل موتور شماست، باید چندین نقل قول در مورد هزینه تعمیر آن در مقابل هزینه تعویض موتور کولر خود دریافت کنید.

وجود مشکل از منبع برق اصلی

اگر اکثر لوازم برقی خانه شما دچار مشکل کاهش نوسان برق می‌باشند، و قطع و وصل می‌شوند؛ یعنی مشکل از برق خانه شماست. این مشکل را باید با یک متخصص برق در میان بگذارید.

مشکلات ناشی از ترموستات

ترموستات شما بخشی جدایی ناپذیر از سیستم کولر شما است، زیرا پنل کنترل این دستگاه است. اگر ترموستات کولر شما خراب شود، کار کولر مختل می‌شود و نمی‌تواند به صورت صحیح کار کند. 

برای رفع مشکل‌های کولر از چه کسی می‌توانم کمک بگیرم؟‌

برای حل شدن مشکلات کولر خود می‌توانید با تیم تخصصی تکنو تعمیر تماس بگیرد تا در کوتاه ترین زمان برای سرویس و تعمیر کولر شما اقدام کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *