فلاش تانک

راهنمای جامع تعمیر فلاش تانک (سیفون) توالت فرنگی

تکنوتعمیر - عیب‌یابی و تعمیر فلاش تانک یا سیفون توالت فرنگی

فلاش تانک یک محفظه‌ی پلاستیکی یا فلزی است که قابلیت ذخیره‌سازی آب را دارد، و از این آب ذخیره شده برای شستن توالت استفاده می‌کند. انواع مختلفی از فلاش تانک‌ها در بازار وجود دارد اما به طور کلی در دو نوع توکار و روکار طراحی و ساخته می‌شوند. فلاش تانک‌های روکار مدل قدیمی‌تر این دستگاه هستند و عملکرد آن‌ها به صورت مکانیکی می‌باشد. اما فلاش‌‌تانک‌های توکار که جدید‌تر هستند، از قابلیت‌های بیشتری برخوردار هستند.

مشکلات فلاش تانک توالت‌فرنگی

برای تعمیر هر دستگاهی لازم است ابتدا با مشکلات رایجی که برای آن رخ می‌دهد آشنا باشید. معمولا فلاش تانک‌ها در هر نوعی که باشند، بعد از مدتی استفاده با برخی از مشکلات مواجه خواهند بود که با یک تعمیر و سرویس ساده رفع خواهد شد. اما گاهی ممکن است این مشکلات فراتر روند و نیاز به تعمیر کلی و حتی تعویض دستگاه داشته باشید. با تعمیر به موقع این سیستم هم از هدر رفت آب جلوگیری می‌کنید و هم طول عمر مفید  دستگاه را افزایش می‌دهید. به‌طور کلی برخی از مشکلات رایجی که ممکن است عملکرد فلاش تانک‌ها را با اختلال مواجه کنند عبارتند از:

 کمتر شدن تخلیه آب

فلوتر یا پرکن مخزن در فلاش تانک وسیله‌ای است که ظاهری حبابی دارد. کنترل سطح مایع در فلاش‌تاک برعهده‌ی فلوتر است. در صورتی که پرکن مخزن با اشکال مواجه شود، مخزن به درستی پر نمی‌شود در نتیجه تخلیه‌ی آب کمتر خواهد شد.

سرریز شدن آب

در صورتی که فلاش تانک هنگام نصب آب‌بندی نشود، آب به داخل توالت سرریز می‌شود. در این صورت لازم است فلاش تانک را تعمیر کنید. از دیگر عواملی که باعث سرریز شدن آب از مخزن می گردد، تنظیم نبودن شناور و یا گیر کردن آن به درب فلاش تانک است.

 چکه کردن آب

از جمله عواملی که باعث چک کردن آب از مخزن فلاش تانک می‌شود:

 • جابجا شدن اورینگ‌ها از محل خود
 • درست انجام نشدن اتصالات
 • شل بودن پیچ‌ها

عدم تخلیه‌ی آب

در صورتی که اهرم فلاش تانک با مشکل مواجه شود تخلیه‌ی آب به درستی انجام نمی‌شود.

عدم آب‌بندی فلاش تانک

گاهی ممکن است آب به صورتمداوم و خودکار درون کاسه‌ی توالت فرنگی سرریز شود در این شرایط باید نسبت به آب‌بندی دستگاه اقدام کرد. چرا که این امر می‌تواند با هدر دادن آب باعث افزایش هزینه‌ی آب شود. در این شرایط تخلیه‌ی آب در زمانی که سیفون کشیده می شود با حجم خیلی کمی انجام می‌گیرد بنابراین کاسه‌ی توالت فرنگی به طور کامل تمیز نمی‌شود. بعد از آب‌بندی دستگاه بهتر است واشر دیافراگمی فلاش‌تان هم مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت مشاهده هرگونه مشکل، رفع گردد.

تکنیک‌های عیب‌یابی فلاش تانک توکار

امروزه فلاش تانک‌های توکار بیشتر از فلاش تانک‌های روکار در توالت‌ فرنگی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی فلاش تانک توکار توسط موادی با کیفیت بالا صورت می‌گیرد، بنابراین بروز اشکال در عملکرد آن‌ها نسبت به فلاش تانک‌های روکار بسیار کم است اما تعمیر آن به همان‌اندازه دشوار‌تر خواهد بود. یکی از مزیت‌های این نوع فلاش تانک، این است که تمامی قطعات مربوط به عملکرد آن، در پشت کلید کنترل قرار می‌گیرد و می‌توان بدون نیاز به تخریب دیوار، ایرادات و مشکلات آن را رفع کرد. تکنیک عیب یابی فلاش تانک های توکار به صورت زیر می باشد:

 •   تست فلاش تانک خراب و بررسی نحوه عملکرد و رویه کاری آن و در نتیجه، کسب اطلاعاتی در مورد اشکالات آن از جمله عدم عملکرد خوب کلید، عدم تخلیه کامل مخزن، خرابی فلوتر آن و پمپ زیر سیفون
 •   خالی کردن مخزن فلاش تانک در صورت پر بودن
 •   باز کردن کلید یا پنل از روی جعبه کنترل فلاش تانک
 •   بررسی کامل جعبه کنترل فلاش تانک و تشخیص قطعه خراب یا از کار افتاده
 •   بررسی پمپ زیر پیچ سیفون که از رایج ترین ایرادات فلاش تانک می باشد
 •   کم شدن حجم آب خروجی ناشی از خرابی قطعه فلوتر می باشد
 •   خروج بیش از حد آب به خرابی یا نا تنظیمی شیر شناور برمی گردد
 •   مشکلات نشتی آب شامل خرابی واشرها یا لاستیک‌های آب بندی 

راهنمای جامع عیب‌یابی و تعمیر فلاش تانک در توالت فرنگی

سیفون، فلاش تانک و دیگر قطعات لوله‌کشی ساختمان دارای طول عمر مفید می‌باشند. نگهداری نادرست از آن‌ها می‌تواند در کاهش این عمر مفید تاثیرگذار باشد. تعمیر فلاش تانک کاری تخصصی بوده و بهتر است توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود. بعد از آشنایی با مشکلات و قطعات فلاش تانک، اولین قدم برای تعمیر این سیستم عیب‌یابی آن است. سه مورد از قطعاتی که معیوب بودن آن‌ها ممکن است باعث ایجاد اختلال در عملکرد فلاش تانک شود، به شرح زیر می‌باشد:

 • معیوب بودن فلوتر

همانطور که پیش‌تر عنوان شد، فلوتر وسیله ای حبابی در فلاش تانک است که کنترل سطح مایع در این دستگاه را بر عهده دارد. خراب شدن این قطعه می‌تواند مشکلاتی مانند نگه نداشتن آب داخل فلاش تانک، ریختن حجم خیلی کم آب،‌ نشتی آب به صورت دائم از فلاش تانک را رقم بزند. اما راه رفع این مشکل چیست؟ برای رفع این مشکل در فلاش تانک باید ابتدا شیر آب ورودی به فلاش تانک را ببندید و سیفون را با کشیدن دسته‌ی آن خالی کنید. سپس درب فلاش تانک را برداشته و مخزن را از لوله‌ها جدا کنید.

اگر آب خروجی فلاش تانک حجم کمی دارد باید دقت کنید که پیچ تنظیم فلوتر را در جهتی که فلوتر بالا بایستد بپیچانید این‌کار را تازمانی انجام دهید که حجم آب مخزن بیشتر شود. فلوتر ممکن است شناور نماند که در این صورت باید آن را تعویض کنید.

 • خراب بودن واشر‌ها در توالت فرنگی

در شرایطی آب از بدنه‌ی فلاش تانک چکه می‌کند، شیر آب ورودی به فلاش تانک را ببندید و سیفون را تخلیه کنید. بعد از باز کردن فلاش تانک تمامی واشر‌های آن را مورد بازبینی قرار دهید. اگر واشری وجود دارد که در جای خود قرار نگرفته، آن را در جای درست قرار دهید و اگر واشری معیوب و یا به اصطلاح هرز شده برای تعویض آن اقدام کنید. واشرهای فلاش تانک معمولا با پیچاندن قطعه‌ای سفت می‌شوند، به همین دلیل تمام قطعاتی که دارای واشر هستند را سفت کنید اگر بعد از این‌کار همچنان نشتی آب از بدنه‌ی دستگاه ادامه داشت، واشر‌های آن را عوض کنید.

 • معیوب بودن اتصالات پلاستیکی در فلاش تانک

در فلاش تانک برخی از قطعاتی که در تماس مستقیم و مداوم با آب قرار دارند از پلاستیک‌ ساخته شده‌اند که در برابر آب مقاوم باشند. این قطعات نیز مانند سایر قطعات عمر مفید مشخصی دارند که ممکن است بعد از مدتی به اتمام برسد که در این شرایط با یک‌بار کشیدن دسته ی فلاش تانک ممکن است بشکنند. در بین قطعات پلاستیکی بیشتر مهره‌هایی که این قطعات را در جای خود نگه می‌دارند با مشکل روبرو می‌شوند. در صورت برخورد با همچین مشکلی باید برای تعویض این قطعات و مهره‌ها اقدام کرد.

مجموعه‌ی فنی تخصصی تکنوتعمیر بیش از ۱۵ سال در زمینه‌ی عیب‌یابی و تعویض فلاش تانک سابقه دارد. برای تعمیر و سرویس فلاش تانک توالت فرنگی می توانید به صورت ۲۴ ساعته با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمائید. تعمیرکاران و فنی‌کاران در اسرع وقت برای ارائه‌ی خدمات تعمیر به محل اعزام می‌شوند. 

تعمیر نشتی فلاش تانک

یکی از رایج‌ترین و بدترین مشکلاتی که ممکن است برای فلاش تانک پیش آید، نشتی آب از آن است. نشتی آب باعث کاهش سطح آب می‌شود بنابراین شناور یا فلوتر برای تنظیم سطح آب، مخزن را دوباره پر می‌کند. این عامل باعث افزایش میزان مصرف آب می‌شود. نشتی آب می‌تواند به موارد زیر مربوط باشد:

 • شناور یا فلوتر
 • محل اتصال مخزن و لوله خروجی
 • شکستگی لوله

تعمیر نشتی فلاش تانک‌ امری پیچیده و تخصصی است. هرگونه دستکاری‌های توسط افراد کارنابلد و نا‌آشنا به امور تخصصی باعث افزایش خرابی فلاش تانک می‌شود، بنابراین برای تعمیر درست و اصولی آن باید تجربه و تخصص لازم در این زمینه را داشت. از این‌رو بهتر است هرگونه سرویس و تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی را به متخصص تعمیرات بسپارید. 

تکنوتعمیر؛ ارائه دهنده‌ی انواع خدمات در زمینه‌ی فلاش تانک توالت فرنگی

تکنوتعمیر با بهره بردن از کادر مجرب و آشنا به جدیدترین متد روز دنیا در زمینه‌ی ارائه‌ی انواع خدمات تعمیر، نصب و راه‌اندازی، سرویس دوره‌ای و تعویض و عیب‌یابی مشغول به فعالیت است. مجموعه خدماتی که تیم تخصصی تکنوتعمیر در زمینه‌ی تعمیر فلاش تانک ارائه می‌کند عبارت است از:

 • نصب و راه‌اندازی فلاش تانک
 • تعمیرات رفع نشتی و سرریز شدن آب
 • لوله‌کشی فلاش تانک
 • لوله‌کشی و نصب انواع فلاش تانک‌های روکار، توکار، اتوماتیک، دو زمانه، دو مخزنه
 • جای‌گذاری فلاش تانک بجای شیر قطع‌کن سیفون

کارشناسان این مجموعه به صورت تمام‌وقت پاسخگوی شما مشتریان گرانقدر‌ هستند. تمامی خدمات این مجموعه به صورت ۲۴ ساعته و در تمام ایم سال حتی در روزهای تعطیل نیز ارائه می‌شوند.

»»» تعمیر و سرویس فلاش تانک در تهران

 

سوالات متداول پیرامون راهنمای جامع تعمیر فلاش تانک در توالت فرنگی

رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای فلاش‌ تانک توالت فرنگی رخ دهد چیست؟

✔  کمتر شدن تخلیه آب، سرریز شدن آب، چکه کردن آب، عدم تخلیه‌ی آب، عدم آب‌بندی فلاش تانک از جمله مشکلات رایج در فلاش تانک‌ توالت فرنگی هستند.

اصلی‌ترین قطعاتی که می‌توانند سبب ایجاد اختلال در عملکرد فلاش تانک شوند، کدام هستند؟

✔ سه مورد از مهم‌ترین قطعات که در فلاش تانک می‌تواند باعث اختلال در عملکرد آن شوند، فلوتر، واشر‌ها و اتصالات پلاستیکی هستند. 

تکنو‌تعمیر چه خدماتی در زمینه‌ی فلاش تانک ارائه می‌دهد؟

✔ نصب و راه‌اندازی فلاش تانک، تعمیرات رفع نشتی و سرریز شدن آب، لوله‌کشی فلاش تانک، لوله‌کشی و نصب انواع فلاش تانک‌های روکار، توکار، اتوماتیک، دو زمانه، دو مخزنه، جای‌گذاری فلاش تانک بجای شیر قطع‌کن سیفون برخی از خدماتی هستند که در این مجموعه در زمینه‌ی فلاش تانک ارائه می‌شود.

خدمات تکنوتعمیر به صورت شبانه‌روزی می‌باشد؟

✔ بله؛ تمامی خدماتی که در این مجموعه ارائه می‌شود به صورت ۲۴ ساعته است و همچنین در تمام ایام سال انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *