خدمات تعمیر و سرویس فلاش تانک

فرم ثبت درخواست نصب و راه‌اندازی، تعمیر و سرویس فلاش‌تانک و توالت فرنگی

مرحله 1 از 8

برای ارتباط با تعمیرکاران تکنوتعمیر، بر روی دکمه روبرو کلیک کنید

فلاش تانک چیست؟

فلاش تانک یک محفظه‌ی پلاستیکی یا فلزی است که قابلیت ذخیره‌سازی آب را دارد، و از این آب برای شستن توالت استفاده می‌کند. فلاش تانک‌ها در دو نوع توکار و روکار طراحی و ساخته می‌شوند. فلاش تانک‌های روکار قدیمی‌تر هستند و عملکرد آن‌ها به صورت مکانیکی می‌باشد. اما فلاش‌‌تانک‌های توکار از قابلیت‌های بیشتری برخوردار هستند. 

انواع فلاش تانک

فلاش تانک‌ها بر اساس محل نصب، کاربرد، شکل و حجم در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. انواع مدل های فلاش تانک به  شرح زیر می‌باشد:

 • فلاش تانک روکار

 • فلاش تانک توکار

 • فلاش تانک اتوماتیک

 • فلاش تانک ضد باکتری

 • فلاش تانک دو زمانه

 • فلاش تانک دو مخزنه

فلاش تانک روکار

فلاش تانک روکار از قدیمی ترین انواع فلاش تانک است که آب ذخیره شده در آن توسط طناب یا اهرمی که به آن متصل است، با شدت تخلیه می‌شود. این تخلیه‌ی آب در این نوع از فلاش تانک‌ها با سروصدا همراه است. فلاش تانک‌های روکار بخشی از فضای دستشویی را اشغال می‌کنند و به دلیل قدیمی بودن قابلیت دیگری ندارند. از جمله مزایای این نوع فلاش تانک می توان به در دسترس بودن تمام اجزای آن برای تعمیر و یا سرویس اشاره کرد. بعضی از مدل‌های فلاش تانک‌های روکار به جای اهرم از دکمه استفاده شده است که کار اهرم را انجام می‌دهد و با فشار دادن دکمه آب مخزن تخلیه می‌شود.

فلاش تانک توکار

فلاش تانک توکار برخلاف فلاش تانک روکار درون دیوار جای می گیرد و فضایی را اشغال نمی کند و فقط دکمه‌های آن قابل دسترسی است. در این نوع فلاش تانک‌ها می‌توان از مخزن بزرگ‌تری استفاده کرد و از لحاظ بهداشت، کاربرد و زیبایی نسبت به مدل روکار برتری دارد. تنها مشکل این مدل دسترسی سخت به آن برای تعمیر یا سرویس است.

فلاش تانک اتوماتیک

بهترین گزینه از نظر بهداشتی، فلاش تانک اتوماتیک است که به صورت چشمی کار می کند. عملکرد این نوع فلاش تانک به این صورت است که بعد از خروج فرد از سرویس و یا باز شدن درب، به صورت خودکار مخزن را تخلیه می کند بنابراین برای مکان‌های عمومی مناسب می‌باشد.

فلاش تانک ضد باکتری

فلاش تانک ضد باکتری از نظر عملکرد تفاوتی با سایر انواع فلاش تانک ندارد. تنها تفاوت و برتری این مدل ، استفاده از مواد ضد باکتری است که محیط رشد انواع باکتری و آلودگی را از بین می‌برد.

فلاش تانک دو زمانه

این نوع فلاش تانک‌ها امکان تخلیه‌ی آب را در دو زمان متفاوت فراهم می‌کند. این نوع فلاش تانک‌ها از لحاظ صرفه‌جویی در مصرف آب، بهترین نوع موجود در بازار است.

فلاش تانک دو مخزنه

مدل فلاش تانک دو مخزنه مانند فلاش تانک دو زمانه است. فلاش تانک‌های دو مخزنه دارای دو مخزن جدا با دو ورودی و دو خروجی جداگانه هستند. معمولا مخزن اولیه کوچکتر است که وظیفه‌ی تخلیه‌ی بخشی از آب را بر عهده دارد، در صورت نیاز کاربر می‌تواند مخزن دوم را تخلیه کند.

پاسخگویی در ۷ روز هفته

همکاری با گروهی از تکنسین و متخصصصین

اعزام تعمیرکار به محل موردنظر

مزایای استفاده از فلاش تانک

کاربرد اصلی فلاش تانک، ذخیره‌ی آب به شکل‌های مختلف و در حجم‌های متفاوت ‌می‌باشد، بنابراین تاثیر بسزایی در صرفه‌جویی در آب دارد. از دیگر مزایای استفاده از فلاش ‌تانک به شرح زیر است:

 • صرفه‌جویی در مصرف آب
 • کاهش مشکلات بهداشتی و پزشکی و افزایش سلامت فردی
 • عدم دخالت دست با کمک فلاش تانک‌های اتوماتیک
 • جلوگیری از رشد باکتری‌ها به کمک فلاش تانک‌های آنتی باکتریال

تفاوت فلاش تانک با سیفون

گاهی دیده شده است فلاش تانک با سیفون اشتباه گرفته می‌شود، اما این دو باهم متفاوت هستند. سیفون در واقع جزئی از لوله‌کشی فاضلاب است که کار آن جلوگیری از خروج گازهای نامطبوع فاضلاب می‌باشد. اما فلاش تانک مخزنی است که وظیفه‌ی ذخیره‌ی آب را برعهده دارد و هنگام شستشو، آن را با شدت تخلیه می‌کند.

رایج‌ترین مشکلات فلاش تانک‌ها

فلاش تانک‌ها که یکی از سیستم‌های سرویس بهداشتی می‌باشند که در صورت مواجه شدن با اختلال می‌توانند دردسرساز باشند. از جمله مشکلات رایج فلاش تانک‌ها عبارتند از:

کمتر شدن تخلیه آب

فلوتر یا پرکن مخزن در فلاش تانک وسیله‌ای است که ظاهری حبابی دارد. کنترل سطح مایع در فلاش‌تاک برعهده‌ی فلوتر است. در صورتی که پرکن مخزن با اشکال مواجه شود، مخزن به درستی پر نمی‌شود در نتیجه تخلیه‌ی آب کمتر خواهد شد.

سرریز شدن آب

در صورتی که فلاش تانک هنگام نصب آب‌بندی نشود، آب به داخل توالت سرریز می‌شود. در این صورت لازم است فلاش تانک را تعمیر کنید. از دیگر عواملی که باعث سرریز شدن آب از مخزن می گردد، تنظیم نبودن شناور و یا گیر کردن آن به درب فلاش تانک است.

 چکه کردن آب

از جمله عواملی که باعث چک کردن آب از مخزن فلاش تانک می‌شود:

 • جابجا شدن اورینگ‌ها از محل خود
 • درست انجام نشدن اتصالات
 • شل بودن پیچ‌ها

عدم تخلیه‌ی آب

در صورتی که اهرم فلاش تانک با مشکل مواجه شود تخلیه‌ی آب به درستی انجام نمی‌شود.

تعمیر و عیب‌یابی فلاش تانک

فلاش تانک‌ها انواع مختلفی دارند از این رو مشکلات و راه‌حل‌های احتمالی آن‌ها برای تعمیر کمی با یکدیگر متفاوت است. اجزای فلاش تانک‌ها معمولا بعد از مدتی کار کردن، ممکن است دچار اشکال شوند و نیازمند تعمیر باشند. اگر فلاش تانک با مشکل مواجه شود، نه تنها وظیفه‌ی اصلی خود را به درستی انجام نمی‌دهد بلکه باعث اسراف در آب نیز می‌شود. بنابراین  با تعمیر فلاش تانک می توان در مصرف آب نیزصرفه‌جویی کرد.  پیش از تعمیر فلاش تانک لازم است در مرحله‌ی اول دستگاه به خوبی عیب‌یابی شود. تعمیر فلاش تانک از جمله خدماتی است که علاوه بر اینکه کار ساده ای نیست می تواند باعث سردرگمی افراد شود. از این رو بهتر است برای تعمیر و عیب‌یابی فلاش تانک با استادکارهای حرفه‌ای تماس حاصل فرمایید. رایج‌ترین دلایل خرابی فلاش تانک شامل موارد زیر است:

 • خرابی فلوتر
 • خرابی واشر لاستیکی
 • خرابی اتصالات لاستیکی و دسته فلوتر

تعمیر فلاش تانک به علت خرابی فلوتر

فلوتر قطعه‌ای حبابی شکل در فلاش تانک است که سطح آب مخزن را کنترل می‌کند. یکی از علت‌های عمده خرابی فلاش تانک به فلوتر آن ارتباط پیدا می‌کند که می‌تواند نقص‌های زیر را برای فلاش تانک رقم بزند:

 • نگه نداشتن آب در مخزن
 • تخلیه‌ی کم آب
 • نشتی دائمی از فلاش تانک

تعمیر فلاش تانک به علت خرابی اتصالات پلاستیکی

تمای فلاش تانک‌ها از قطعاتی پلاستیکی تولید شده‌اند که در برابر آب مقاوم هستند. اما طی گذشت زمان و استفاده از آن‌ها امکان دارد عمر مفید آن‌ها تمام شود. در این صورت امکان هرگونه شکستگی یا خرابی وجود دارد. بیشتر اتصالات پلاستیکی در فلاش تانک که باعث خرابی می‌شوند، در واقع مهره‌هایی هستند که قطعات را به یکدیگر اتصال داده‌اند که در این صورت باید تعویض شوند.

تعمیر فلاش تانک به علت خرابی واشر

در صورتی که واشرهای فلاش تانک خراب یا شل شوند، آب از خود بدنه‌ی فلاش تانک چکه می‌کند. واشرها در صورت خراب شدن قابلیت تعمیر ندارند و باید تعویض شوند.

تعمیر نشتی فلاش تانک

یکی از رایج‌ترین و بدترین مشکلاتی که ممکن است برای فلاش تانک پیش آید، نشتی آب است. نشتی آب باعث کاهش سطح آب می‌شود بنابراین شناور برای تنظیم سطح آب، مخزن را دوباره پر می‌کند. این عامل باعث افزایش میزان مصرف آب می‌شود. نشتی آب می‌تواند به موارد زیر مربوط باشد:

 • شناور
 • محل اتصال مخزن و لوله خروجی
 • شکستگی لوله

تعمیر نشتی فلاش تانک‌ امری پیچیده و تخصصی است. دستکاری‌های بی‌مورد توسط افراد نا‌آشنا به امور تخصصی باعث افزایش خرابی فلاش تانک می‌شود، بنابراین برای تعمیر درست و اصولی آن باید تجربه و تخصص لازم در این زمینه را داشت. از این‌رو بهتر است تعمیر نشتی فلاش تانک را به متخصص تعمیرات بسپارید. 

انواع خدمات تکنوتعمیر برای فلاش تانک   

تکنوتعمیر با ۱۵ سال سابقه در زمینه‌ی ارائه‌ی انواع خدمات تعمیر، نصب و راه‌اندازی، سرویس دوره‌ای و تعویض و عیب‌یابی مشغول به فعالیت است. مجموعه خدماتی که تیم تخصصی تکنوتعمیر در زمینه‌ی تعمیر فلاش تانک ارائه می‌کند عبارت است از:

 • نصب و راه‌اندازی فلاش تانک
 • تعمیرات رفع نشتی و سرریز شدن آب
 • لوله‌کشی فلاش تانک
 • لوله‌کشی و نصب انواع فلاش تانک‌های روکار، توکار، اتوماتیک، دو زمانه، دو مخزنه
 • جای‌گذاری فلاش تانک بجای شیر قطع‌کن سیفون

سیفون، فلاش تانک و دیگر قطعات لوله‌کشی ساختمان دارای طول عمر مفید می‌باشند. نگهداری نادرست از آن‌ها می‌تواند در کاهش این عمر مفید تاثیرگذار باشد. در صورتی که فلاش تانک با مشکل مواجه شد می‌توانید با تماس با کارشناسان تعمیر تکنوتعمیر تماس حاصل فرمایید.

اعتماد شما افتخار ماست!

تکنوتعمیر؛ خدمات مطمئن تاسیسات خانگی​