خدمات تعمیر و سرویس توالت فرنگی

فرم ثبت درخواست نصب و راه‌اندازی، تعمیر و سرویس فلاش‌تانک و توالت فرنگی

مرحله 1 از 8

برای ارتباط با تعمیرکاران تکنوتعمیر، بر روی دکمه روبرو کلیک کنید

توالت فرنگی

سرویس بهداشتی یکی از بخش‌های مهم هر واحد ساختمان می‌باشد که از قدیم تا به امروز دچار تغییرات زیادی شده است. در ابتدا خانه‌ها تنها یک توالت ایرانی و روشویی داشتند اما به مرور زمان استفاده از توالت فرنگی نیز رایج شد. تقاضا برای خرید توالت فرنگی بیشتر شد و اغلب پزشکان به استفاده از این مدل توالت به دلیل آسیب کمتر به ستون فقرات توصیه می‌کردند. بنابراین در چند سال اخیر اکثر خانه‌ها علاوه بر توالت ایرانی از توالت فرنگی نیز استفاده می‌کنند. 

توالت فرنگی از یک محفظه‌ای به شکل صندلی ساخته شده است و این اجازه را به فرد می‌دهد تا به حالتی که بر روی صندلی می‌نشیند، بر روی این محفظه نیز قرار گیرد. از این رو برای رفاه حال افراد به خصوص سالمندان و کسانی که از ناراحتی‌های خاصی رنج می‌برند، بسیاری ضروری و لازم است. 

انواع توالت فرنگی

متریال به کار رفته در توالت فرنگی تاثیر بسزایی در کیفیت این محصول دارد و به همین خاطر بر اساس موارد مختلفی مانند نشیمن و نوع درب توالت فرنگی و نحوه نصب و ابعاد و نوع طراحی به مدل‌های متنوعی تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامه این بخش، ما به بررسی هر یک از این دسته‌بندی‌ها و ذکر جزئیات آن می‌پردازیم.

انواع توالت فرنگی بر حسب نحوه نصب

توالت فرنگی‌ها از لحاظ ظاهری نیز با یکدیگر فرق‌هایی دارند که سبب متفاوت بودن در نحوه نصب نیز می‌گردد که به ۳ دسته کلی تقسیم می‌شوند که عبارتند از: 

 • یک تکه
 • دو تکه
 • دیواری یا وال‌هنگ (wall hang)

توالت فرنگی یک تکه

همان‌طور که از اسم این مدل توالت فرنگی پیداست، مخزن و کاسه توالت در یک تکه قالب‌گیری می‌شوند و به هم وصل هستند. توالت فرنگی مدل یک تکه به دلیل یکپارچه بودن دارای درز کمتری هستند، از این رو تمیز کردن آن بسیار راحت‌تر است و سطح بهداشت بالایی دارد.  

توالت فرنگی دو تکه

توالت فرنگی مدل دو تکه به این شکل است که مخزن و کاسه توالت از هم جدا هستند و به صورت جداگانه نیز نصب می‌شوند. این مدل توالت دارای درزهایی بیشتری است و به راحتی آلودگی در درز میان کاسه و مخزن قرار می‌گیرند و تمیز کردن آن به مراتب سخت‌تر است. به همین خاطر معمولا قیمت مدل دو تکه کمتر از مدل‌های دیگر است. 

توالت فرنگی وال‌هنگ یا  دیواری (wall hung)

توالت فرنگی دیواری از جدیدترین مدل‌های توالت فرنگی است که بر روی دیوار نصب می‌شود. توالت فرنگی وال‌هنگ نشیمن بهتری دارد و مخزن آن درون دیوار قرار می‌گیرد ، از این رو فضای کمتری را اشغال می‌کند و سروصدای کمتری نیز تولید می‌کند. بنابراین این مدل بیشتر مناسب سبک زندگی آپارتمان‌نشینی طراحی شده است و مصرف آب کمتری دارد و ارتفاع آن به راحتی قابل تنظیم است. 

انواع توالت فرنگی از لحاظ جنس بدنه

توالت‌های فرنگی از نظر جنس بدنه نیز با یکدیگر متفاوت هستند و از متریال مختلفی ساخته شده‌اند که به دو گروه سنگی و پلاستیکی دسته‌بندی می‌شوند. 

توالت فرنگی سنگی و چینی

توالت فرنگی با جنس بدنه سنگی و چینی، کیفیت بالاتری دارند و اغلب سنگین‌تر هستند. ایتن مدل توالت فرنگی به صورت ثابت نصب می‌شود و امکان جابه‌جایی برای ان‌ها وجود ندارد. توالت فرنگی چینی و سنگی به نسبت سایر مدل‌ها دارای قیمت‌های بالاتری هستند و به شکل زمینی و دیواری نیز قابل نصب می‌باشند.

توالت فرنگی پلاستیکی

توالت فرنگی پلاستیکی سبک‌تر هستند، قابلیت جابه‌جایی دارند و می‌توان بر حسب نیاز آن‌ها را به هر مکان دلخواهی انتقال داد. این مدل توالت فرنگی طول عمر و دوام کمتری دارند و از قیمت پایین‌تری نیز برخوردار هستند. 

پاسخگویی در ۷ روز هفته

همکاری با گروهی از تکنسین و متخصصصین

اعزام تعمیرکار به محل موردنظر

انواع توالت فرنگی بر اساس نشیمن و استحکام توالت فرنگی

یکی از مهم‌ترین معیار‌هایی که در خرید توالت فرنگی باید به آن توجه کرد، توان آن در تحمل وزن افراد است. در واقع هر چه وزن توالت سنگین‌تر باشد، بهتر و راحت‌تر می‌تواند وزن افراد را تحمل کند. بنابراین در زمان تهیه توالت فرنگی بهتر است به استحکام و ضخامت لایه‌های آن دقت کنید. معیار دیگری مانند نوع نشیمن توالت فرنگی نیز حائز اهمیت است که به 3 دسته به شرح زیر گروه‌بندی می‌شوند:

 • نشیمن بیضی
 • نشیمن نیمه بیضی
 • نشیمن دایره‌ای

توالت فرنگی با نشیمن بیضی

توالت‌های فرنگی با نشیمن بیضی دارای کاسه‌ای بزرگ و کشیده‌ هستند و راحت‌ترین مدل توالت برای افراد می‌باشند. در صورتی که در منزل خود فضای کافی دارید، خرید و استفاده از این مدل توالت فرنگی را به شما توصیه می‌کنیم. 

توالت فرنگی با نشیمن نیمه بیضی

توالت‌های مدل نیمه بیضی همان‌طور که از اسمش پیداست، حالت بیضی خود را حفظ کرده‌اند اما از مدل نشیمن بیضی کوچکتر هستند و فضای کمتری را نیز اشغال می‌کنند. 

توالت فرنگی با نشیمن دایره‌ای

توالت فرنگی مدل دایره‌ای از کیفیت کمتری برای نشستن برخوردارند و از این رو برای نشستن گزینه بسیار مناسبی نمی‌باشند. 

انواع توالت فرنگی بر اساس سیستم فلاش‌تانک

توالت فرنگی‌ها بر اساس مکانیزم تخلیه نیز به چند گروه مختلف تقسیم می‌شوند. مکانیزم تخلیه بر اساس فلاش‌تانک انجام گیرد که عملکرد مدل‌های مختلف آن با یکدیگر متفاوت است. انواع توالت فرنگی بر اساس کارایی و عملکرد فلاش‌تانک به ۴ دسته تقسیم می‌شوند که عبارتد از: 

 • آبشاری یا ریزشی
 • گردابی
 • واترجت یا تک شوتینگ
 • توربوجت یا سه شوتینگ

سیستم تخلیه مدل آبشاری یا ریزشی

مکانیزم تخلیه آبشاری یکی از قدیمی‌ترین سیستم‌های تخلیه در توالت فرنگی است که بیشتر در مدل‌های دو تکه از آن استفاده می‌گردد. در این مدل ریزشی، آب با فشار از منافذ‌های دور کاسه به صورت آبشار به سمت پایین سرازیر می‌شود و عمل تخلیه را انجام می‌دهد. از مزایا و معایب این روش به ترتیب می‌توان گفت که به دلیل فشار زیاد آب، مشکلی در عملکرد تخلیه پیش نمی‌آید اما آب زیادی را مصرف می‌کند و سروصدای حین تخلیه بلند است. 

سیستم تخلیه گردابی

در مکانیزم تخلیه مدل گردابی، آب از مخزن فلاش‌تانک وارد کاسه توالت می‌شود و به صورت گردابی محیط کاسه را تمیز می‌کند و بعد به سمت خروجی در کف می‌رود. از معایب این روش مدت زمان زیاد تخلیه، قدرت شستشوی کم و مصرف زیاد آب است و مزیت آن سروصدای کم‌تر نسبت به مدل آبشاری می‌باشد. 

مکانیزم تخلیه واترجت یا تک شوتینگ

واترجت از جدیدترین و پیشرفته‌ترین‌ سیستم‌‌های تخلیه است و نحوه عملکرد آن به این صورت می‌باشد که از بالا و محفظه‌های کاسه آب به شکل ریزشی به پایین می‌ریزد و کاسه راشستشو می‌دهد. از طرف دیگر آبی که در محفظه پایین کاسه توالت قرار دارد، با فشار عمل تخلیه انجام می‌گیرد. در این روش از ترکیب دو حالت آبشاری و شوتینگ استفاده شده است که سبب شده تا مصرف آب کمتر شود و همچنین قدرت و زمان تخلیه آب بهبودی یابد. 

مکانیزم تخلیه توربوجت یا سه شوتینگ

مکانیزم تخلیه آب توربوجت، بهترین سیستم تخلیه به شمار می‌آید که تقریبا مشابه با مکانیزم واترجت عمل می‌کند اما یک تفاوتی دارد. در مدل توربوجت دو شوتینگ در بالای محفظه کاسه توالت فرنگی قرار می‌گیرد و در واقع شستشوی کاسه با دو شوتینگ بالا و شستشو و تخلیه کف با شوتینگ سوم انجام می‌شود. 

سرویس توالت فرنگی

سرویس توالت فرنگی یکی از خدمات مهم شرکت فنی تکنوتعمیر است که توسط افراد متخصص و حرفه‌ای به شما مشتریان گرانقدر  ارائه می‌شود. توالت فرنگی نیز به مانند سایر لوازم در طول زمان با استفاده مکرر دچار خرابی می‌شود و نیاز به سرویس و رسیدگی و البته تعمیر پیدا خواهد کرد. خرابی توالت فرنگی ممکن است در هر ساعت از شبانه‌روز اتفاق بیفتد، اما جای نگرانی نیست. شرکت خدمات فنی تکنوتعمیر به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت‌رسانی به شما با اعزام نیروی فنی‌کار مجرب به محل است.

تعمیر توالت فرنگی

امروزه تقریبا همگی از توالت فرنگی استفاده می‌کنند، به طوری که در اکثر منازل وجود دارد. به طور کلی توالت فرنگی از دو قطعه و بخش اصلی به نام‌های فلوتر و مکانیزم تخلیه ساخته شده است که ممکن است بر اثر رسوبات و فشار بالای آب به مشکل بر‌بخورد و نیاز به تعمیر پیدا کند. 

عمده‌ترین خرابی و مشکلاتی که ممکن است برای توالت فرنگی پیش آید، مربوط به گرفتگی توالت فرنگی، خرابی سیستم تخلیه توالت فرنگی، عدم تخلیه و خرابی سیفون است. البته توجه داشته باشید که به طور کلی سیستم توالت فرنگی به گونه‌ای طراحی شده است که نصب، تعمیر و رفع خرابی‌ها باید زیر نظر افراد متخصص و مجرب در این زمینه انجام گیرد. تعمیرکار توالت فرنگی به صورت شبانه‌روزی آماده و مستقر است تا در صورت نیاز برای رفع خرابی و حل مشکل شما به محل مورد نظر اعزام شود. 

اصلی‌ترین و مهم‌ترین نشانه‌های خرابی توالت فرنگی

توالت فرنگی همانند سایر لوازم به مرور زمان دچار خرابی می‌شود. مهم‌ترین قدم در این مرحله تشخیص درست و زودهنگام خرابی و انتقال آن به سرویسکار مربوطه است. از این رو شما با آگاهی از نشانه‌ها و علائم خرابی و پیگیری هر چه زودتر می‌توانید در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. برخی از این مهم‌ترین نشانه‌های خرابی توالت فرنگی عبارتند از:

 • آب سیفون قطع نمی‌شود
 • گرفتگی توالت فرنگی
 • تخلیه به کندی انجام می‌شود
 • انتشار بوی زیاد فاضلاب از توالت فرنگی
 • عدم تخلیه کامل سیفون توالت فرنگی
 • نشتی توالت فرنگی
 • قطع شدن آب درون کاسه توالت فرنگی
 • فلاش‌تانک با سرعت کمی پر می‌شود
 • کار نکردن فلوتر توالت فرنگی

خدمات تعمیر و عیب‌یابی، سرویس و نصب توالت فرنگی در تکنوتعمیر شامل چه مواردی می‌شود؟

تکنوتعمیر به همراه کادری مجرب از فنی‌کاران و استادکاران که با جدیدترین متد‌های روز دنیا آشنا هستند، در خدمت شما عزیزان است. شرکت فنی تکنوتعمیر، خدمات متنوعی را در زمینه تعمیرات و تاسیسات از قبیل نصب و راه‌اندازی، عیب‌یابی و تعمیر، تعویض قطعات انواع مدل و برند توالت فرنگی را ارائه می‌دهد. این خدمات شامل موارد بسیاری می‌باشد که به شرح زیر است: 

 • نصب کاسه توالت
 • تعمیر شناور توالت فرنگی
 • تعمیر سیفون توالت فرنگی
 • رفع خرابی سیستم تخلیه توالت فرنگی
 • تعمیر فلوتر توالت فرنگی
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی
 • تعویض درب و قطعات داخلی توالت فرنگی
 • رفع خرابی پمپ تخلیه توالت فرنگی
 • سرویس توالت فرنگی به طور کامل
 • رفع نشتی آب از زیر کاسه توالت فرنگی
 • بیرون آوردن اشیا قیمتی مانند طلا و موبایل و غیره از توالت فرنگی
 • تعویض توپی شناور توالت فرنگی
 • رفع نم و نشتی سیفون و توالت فرنگی
 • تعمیر فلاش‌تانک توالت فرنگی

اعتماد شما افتخار ماست!

تکنوتعمیر؛ خدمات مطمئن تاسیسات خانگی​