خدمات تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی

فرم ثبت درخواست نصب و راه‌اندازی، تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی

مرحله 1 از 7

برای ارتباط با تعمیرکاران تکنوتعمیر، بر روی دکمه روبرو کلیک کنید

ماشین لباسشویی

امروزه ماشین لباسشویی نقش پررنگی در برآورده‌ کردن یکی از نیازهای روزمره یعنی نظافت، ایفا می‌کند. تولیدکنندگان با ایجاد تنوع در مدل و کیفیت ماشین‌های لباسشویی، سعی دارند این عمل را سرعت ببخشند. ماشین‌های لباسشویی جدید با کمترین مصرف انرژی، بیشترین بازدهی را دارند. 

انواع ماشین لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی به سه نوع مختلف تقسیم می شوند. 

 • ماشین‌های لباسشویی درب از بالا معمولی(پرتابل)
 • ماشین لباسشویی درب از بالا با خشک کن(دوقلو)
 • ماشین لباسشویی درب از جلو اتوماتیک

  نکاتی برای حفظ و نگهداری درست از ماشین لباسشویی

پیش‌تر گفتیم طول عمر مفید ماشین‌های لباسشویی ۱۲ سال است اما با نگهداری درست و سرویس به موقع می‌توان عمر مفید دستگاه را افزایش داد. در ادامه نکاتی را بررسی می‌کنیم که رعایت آن‌ها در کارکرد دستگاه برای مدت طولانی تاثیرگذار می‌باشد.

بیشتر از ظرفیت، ماشین لباسشویی را پر نکنید

همانطور که گفته شد ماشین‌های لباسشویی ظرفیت‌های مختلفی دارند که در دفترچه‌ی راهنما هرکدام نوشته شده است. هیچوقت بیشتر از حد ظرفیت ماشین لباسشویی، لباس درونش نیندازید. زیرا این‌کار علاوه بر فشار به موتور دستگاه، لباس‌ها هم به دلیل کمبود فضای لازم برای چرخش به خوبی تمیز نمی‌شوند و دستگاه حین کار به شدت می‌لرزد و صدای زیادی تولید میکند. همه‌ی این موارد به وارد شدن آسیب‌های جدی به دستگاه می‌انجامد.

ماشین لباسشویی را با آب داغ بشویید

برای اینکه از آلوده شدن و رسوب گرفتن و همچنین رشد باکتری و قارچ‌ها در ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید، بهتر است هر چند وقت یک‌بار آن را زمانی که خالی است با آب داغ و مواد شوینده بشویید. 

محفظه مواد شوینده را تمیز کنید

زمانی که پودر شوینده ماشین لباسشویی داخل محفظه کشویی می ماند، باعث شکل‌ گیری رسوبات، در نتیجه انسداد لوله‌ها می‌شود. بنابراین بهتر است همیشه بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی، این محفظه را بشویید.

فیلترهای آب را تمیز کنید

شستشو دوره‌ای فیلترهای آب ماشین لباسشویی، از وارد شدن خاک و ذرات گرد و غبار به داخل دستگاه جلوگیری می‌کند. فیلترهای آب در بخش‌های مختلف قرار گرفته‌اند، بنابراین برای پیدا کردن آن‌ها می‌توانید به راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه کنید یا از یک متخصص تعمیرات کمک بگیرید.

پاسخگویی در ۷ روز هفته

همکاری با گروهی از تکنسین و متخصصصین

اعزام تعمیرکار به محل موردنظر

از برنامه‌ای با حرارت بالا، برای آبکشی استفاده نکنید

قرار دادن مداوم درجه حرارت دستگاه روی اعداد بالا، باعث افزایش مصرف انرژی می‌شود و در پی این رخداد طول عمر دستگاه کاهش می یابد. بنابراین بهتر است لباس‌هایی را که نیازی به آب داغ ندارند، با درجه حرارت پایین آبکشی کنید تا از بالا رفتن مصرف انرژی و هزینه برق جلوگیری کنید.

دستگاه را با برنامه‌ی درست تنظیم کنید

بهترین حالت برای شستشوی لباس این است که متناسب با نوع پارچه و میزان چرک بودن البسه تنظیمات درستی را انتخاب کنید. گاهی تنظیمات اشتباه به دستگاه آسیب‌هایی را وارد می‌کند یا باعث تکان خوردن شدید و تولید سر و صداهای غیرعادی می‌شود.

از قرار دادن ماشین لباسشویی در حمام بپرهیزید

اگر محیطی که ماشین لباسشویی در آن قرار دارد مرطوب باشد، می‌تواند باعث اتصال در سیستم برقی ماشین لباسشویی شود. در نتیجه‌این امر بدنه‌ی ماشین لباسشویی هم برق پیدا می‌کند.

رسوب زدایی ماشین لباسشویی را فراموش نکنید

بعد از مدتی ممکن است که دیگر ماشین لباسشویی مثل اول لباس‌ها را تمیز نشوید و عملکرد دستگاه کاهش پیدا کند. در چنین مواقعی ممکن است رسوبات موجود در لوله‌ها و قطعاتی که باید آب سروکار دارند، باعث کاهش راندمان دستگاه می‌شود.

سرویس ماشین لباسشویی

سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی در افزایش راندمان و طول عمر دستگاه موثر است. بهتر است لباسشویی خود را هر ۶ ماه یک‌بار سرویس کنید. در ادامه به بررسی نکاتی می‌پردازیم که برای سرویس ماشین لباسشویی، باید به آن‌ها توجه کرد.

 • بعد از اتمام کار دستگاه، فیلتر ماشین لباسشویی را تمیز کنید.
 • بعد از فرایند شستشو درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا هوا بگیرد.
 • لاستیک درب دستگاه را برای جلوگیری از رشد باکتری و کپک، تمیز کنید.
 • ماشین لباسشویی را بیش از حد ظرفیت پر نکنید.
 • پمپ تخلیه و فیلتر آن را بعد از اتمام کار تمیز کنید.
 • ماشین لباسشویی را جرم گیری کنید.
 • از شوینده مناسب استفاده کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی

در زندگی امروزه ماشین لباسشویی به یکی از متداول‌ترین تجهیزات زندگی تبدیل شده است. بروز هرگونه مشکل در این دستگاه می‌تواند باعث اختلال در کارهای روزمره شود. برخی از این مشکلات سطحی می‌باشد و به راحتی قابل حل است. اما اکثر مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی پیش می‌آید، تخصصی هستند و برای رفع آن‌ها لازم است از یک متخصص تعمیر کمک گرفت. شرکت فنی تکنوتعمیر با ۱۵ سال سابقه در زمینه‌ی ارائه انواع خدمات راه‌اندازی و نصب، سرویس و نگهداری، عیب‌یابی و تعمیر آماده خدمکت رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

مشکلات رایج ماشین لباسشویی و علت ایجاد آن 

ماشین‌های لباسشویی دستگاه‌های سخت و محکمی هستند، اما مانند سایر لوازم خانگی در برابر خرابی مصون نیستند، به ویژه وقتی که از آن به درستی نگهداری نشود و یا به موقع سرویس نشود. در ادامه تعدادی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. تکنوتعمیر با ارائه انواع خدمات سرویس و تعمیر به صورت شبانه‌روزی در خدمت شما می‌باشد.

لرزش و پرش دستگاه به اطراف

اکثر ماشین‌های لباسشویی تا حدی لرزش دارند اما گاهی ممکن است این لرزش به حدی شود که دستگاه از جایگاه خود خارج شده و دچار پرش شود. جدا نشدن کمک فنر‌ها از شاسی دستگاه، تراز نبودن جای دستگاه، عدم تنظیم پایه‌ها، نامتعادل بودن بار دستگاه از جمله دلایل این نقص فنی می‌باشد.

تخلیه نشدن آب از ماشین لباسشویی

انسداد فیلتر دستگاه و یا خرابی پمپ منجر می‌شود تا بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی، آب از دستگاه تخلیه نشود. در این صورت اولین کاری که باید انجام دهید تخلیه‌ی دستی آب است؛ شلنگ تخلیه را بیرون کشیده و داخل سطل قرار دهید تا تخلیه شود. خرابی میکروسوئیچ درب، مسدود شدن مسیر خروجی درب، خرابی برد الکترونیکی از دیگر دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی می‌باشد.

بوی بد لباس‌ها

شستشو با دمای پایین و مواد شوینده بیولوژیکی، باعث رشد باکتری و یا حتی قارچ در دستگاه می‌شود. رطوبت و تاریکی باعث رشد باکتری و قارچ‌ها می‌شود. نتیجه‌ی این امر در طولانی مدت، ایجاد بوی ناخوشایند در ماشین لباسشویی است. استفاده از مواد شوینده ضدعفونی آنتی باکتریال و شستشوی دستگاه بدون لباس با آب داغ و مواد شوینده می تواند در رفع این مشکل موثر باشد.

انواع خدماتی که در زمینه‌ی تعمیر ماشین لباسشویی در تکنوتعمیر ارائه می‌شود

تکنوتعمیر با بکارگیری کادری مجرب و حرفه‌ای و آشنا به جدیدترین متد روز در زمینه‌ی تعمیرات لوازم خانگی، خدمات خود را به صورت ۲۴ ساعته ارائه می دهد. راه اندازی و نصب، سرویس و نگهداری، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی از جمله خدمات کلی  شرکت فنی تکنوتعمیر خدمات متنوع تکنوتعمیر در زمینه‌ی تعمیر لوازم خانگی می‌باشد. برخی دیگر از خدمات این شرکت عبارتند از:

 • عیب‌یابی و تعمیر لرزش ماشین لباسشویی
 • رفع صدای غیر‌عادی دستگاه
 • رفع نشتی و سرریز شدن آب از دستگاه
 • تراز ماشین لباسشویی
 • رفع مشکل نشتی لوله ورودی و خروجی ماشین لباسشویی
 • تنظیم و رفع عیب ترموستات
 • تعویض بلبرینگ و تسمه
 • عیب‌یابی و تعویض موتور
 • عیب‌یابی و تعویض المنت ماشین لباسشویی

اعتماد شما افتخار ماست!

تکنوتعمیر؛ خدمات مطمئن تاسیسات خانگی​