خدمات تعمیر و بازسازی لوله‌کشی فاضلاب در کرج

برای ارتباط با تعمیرکاران تکنوتعمیر، بر روی دکمه روبرو کلیک کنید

 تعمیر و بازسازی لوله‌کشی فاضلاب در کرج

تمام ساختمان‌های اداری و مسکونی، به لوله‌کشی فاضلاب جهت خارج کردن آب‌های آلوده که به آب‌های خاکستری معروف هستند، نیاز دارد. فاضلاب‌ها در دو نوع فاضلاب سبک و فاضلاب سنگین وجود دارند. فاضلاب سبک حاوی آب خالص و محتویات سبک است. فاضلاب سنگین حاوی فضولات انسانی و حیوانی و مواد سنگین است. به طور کلی کاری که لوله‌کشی فاضلاب برای آن تعبیه شده است، جمع‌آوری و هدایت آب و فاضلاب کثیف به خارج از ساختمان وانتقال به چاه‌های فاضلاب شهری است. وجود هرگونه مشکل و اختلال در سیستم لوله‌کشی فاضلاب در ساختمان بسیار آزاردهنده می‌باشد. چرا که ممکن است باعث نشت آب و مواد فاضلابی از لوله‌ها به منزل، بالا زدن چاه، انتشار بوی نامطبوع در محیط و بسیاری مشکلات دیگر شود. رعایت برخی نکات و استاندارد لازم اعم از شیب‌بندی صحیح، انتخاب سایز لوله متناسب با محل مورد نظر برای نصب، محکم‌کاری اتصالات و رایزر لوله فاضلاب، جوشکاری مناسب بین لوله‌ها و اتصالات در هنگام نصب و اجرای لوله کشی باعث می‌شود بتوان تا حدی از بروز این مشکلات پیشگیری کرد. از آنجایی که ترمیم و تعمیر لوله‌کشی فاضلاب زمان‌بر و آزاردهنده است بنابراین بهتر است بعد از اتمام فرایند نصب و قبل از پوشاندن آن‌ها، سیستم را مورد تست و بررسی قرار دهید. 

خدمات ترمیم و تعمیر لوله‌کشی فاضلاب در تکنو‌تعمیر به صورت شبانه‌روزی در کرج

لوله‌کشی فاضلاب نقش بسیار مهمی را در یک ساختمان ایفا می‌کند. وجود سیستم فاضلاب معیوب و ناکارآمد در ساختمان با نبود آن فرقی ندارد، به همین دلیل تعمیر و بازسازی این سیستم نیز یکی از خدمات مهم و پرکاربرد در شرکت‌های خدماتی کرج به ‌شمار می‌رود. در این راستا مجموعه فنی تخصصی تکنوتعمیر خدمات ویژه‌ای را برای لوله کشی‌ فاضلاب در نظر گرفته است. این کلینیک فنی تخصصی با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات طراحی و اجرا تا تعمیر و بازسازی لوله‌کشی فاضلاب در سراسر شهر کرج در خدمت شما مشتریان گرانقدر می‌باشد. حضور کادر مجرب و قابل اعتماد، فنی‌کاران مسلط بر جدید‌ترین متدهای روز دنیا، عیب‌یابی و تعمیر لوله‌کشی فاضلاب، ارائه‌ی خدمات با هزینه‌ی مقرون به صرفه از جمله دلایل انتخاب مجموعه تکنوتعمیر توسط مشتریان است. بروز مشکل در لوله‌کشی فاضلاب در هر ساعتی ممکن است رخ دهد. جای نگرانی نیست. کارشناسان این کلینیک به صورت تمام‌وقت و در تمام ایام سال حتی در روزهای تعطیل پاسخگو خواهند بود و در اسرع وقت برای عیب‌یابی و رفع آن به محل اعزام می‌شوند. برخی از خدماتی که در این مجموعه در زمینه‌ی لوله‌کشی فاضلاب ارائه می‌شود عبارتند از:

  • اجرای انواع لوله‌کشی فاضلاب
  • نصب و تعویض لوله‌های فاضلاب
  • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و بدون کنده‌کاری
  • نشت‌یابی، رفع نم و رطوبت‌های حاصل از آن
  • بازسازی لوله های توکار و روکار
  • آب بندی لوله‌های فاضلاب
  • رفع گرفتگی چاه و لوله‌های فاضلاب

 

مشکلات رایج در سیستم لوله‌کشی فاضلاب

سیستم لوله‌کشی فاضلاب مانند هر سیستم دیگری در ساختمان ممکن است با برخی مشکلات روبرو باشد. مشکلاتی که ممکن است در سیستم فاضلاب رخ دهند ارتباط مستقیمی با سلامت افراد ساکن در آن محل دارد از این‌رو باید در اسرع وقت رفع گردد. برخی از این مشکلات به شرح زیر می‌باشد:

۱.نشتی لوله‌های فاضلاب

کیفیت پایین و یا وجود اتصالات ضعیف در لوله‌های بکار رفته در سیستم لوله‌کشی فاضلاب ممکن است گاهی باعث نشت آب و مواد فاضلابی از لوله شود. این مشکل گاهی با نم گرفتن دیوار یا سقف واحد‌ها در ساختمان مشخص می‌شود. اگر این روند ادامه پیدا کند علاوه بر انتشار بوی نامطبوع ممکن است باعث ریزش گچ دیوار در قسمتی که نم گرفته، شود.

۲.مسدود شدن یا گرفتگی لوله‌‌ها

انسداد لوله‌های فاضلاب معمولا به شکل‌های مختلفی خود را نشان می‌دهد. یکی از این نشانه‌ها سرعت پایین حرکت آب و مواد فاضلابی در مسیر لوله و جمع شدن مواد فاضلابی در سر چاه است. در موارد شدید‌تر ممکن است آب و مواد فاضلابی از چاه به بیرون سرریز کند. وجود این نقص در سیستم نیز می‌تواند باعث انتشار بوی نامطبوع در کل ساختمان شود.

۳.انتشار بوی نامطبوع در ساختمان

نصب نادرست و غیراصولی لوله‌ها در ساختمان می‌تواند باعث انتشار بوی ناخوشایند در فضای ساختمان شود. می‌توان برای جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع در منزل از لوله‌کشی ونت استفاده کرد. لوله کشی ونت در دو نوع فول ونت و ونت مشترک اجرا می شوند.

۴.گرفتگی‌ چاه

مشکلات مربوط به چاه‌های فاضلاب مانند گرفتگی چاه، سرریز شدن مواد فاضلابی درون چاه به بیرون از جمله مشکلاتی هستند که باید در اسرع وقت حل شوند. چرا که بوی نامطبوع حاصل از این مشکل‌ها و در موارد شدیدتر ریزش چاه در ساختمان علاوه بر آزاردهنده بودن، خسارت زیادی را به همراه دارد.

رفع نشتی در لوله کشی فاضلاب در کرج

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای یک سیستم لوله‌کشی فاضلاب رخ دهد، نشتی از لوله است. نشتی ممکن است به دلایل مختلف از جمله شکستگی، ترکیدگی، شل بودن اتصالات لوله رخ دهد. این مشکل مسئله‌ای نیست که بتوان به راحتی آن را نادیده گرفت چرا که ممکن است نشتی در لوله‌هایی که در سقف و کف واحد‌ها قرار گرفته است باعث نفوذ فاضلاب به واحد‌های زیرین و در موارد شدیدتر تخریب و ریزش سقف شود. پیدا کردن محل دقیق نشتی و رفع آن یکی از خدماتی است که در مجموعه‌ی فنی تکنوتعمیر توسط کارشناسان ماهر در این زمینه اجرا می‌شود. برای رفع نشتی می‌توانید در ۲۴ ساعت شبانه‌روز با تکنوتعمیر در ارتباط باشید.

»»» تعمیر و بازسازی لوله‌کشی فاضلاب در تهران

پاسخگویی در ۷ روز هفته

همکاری با گروهی از تکنسین و متخصصصین

اعزام تعمیرکار به محل موردنظر

تاریخچه‌ی شهر کرج

شهر کرج در دوران حکومت هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان دارای تمدن پیشرفته‌ای بود. در روزگاران قدیم شهر کرج، جزئی از مازندران بود. مدتی بعد جز شهر ری به حساب می‌آمد و یکی از روستاهای ری بود و بعدها جزئی از طالقان برشمرده می‌شد. بعدها به سبب قرار گرفتن در مسیر راه‌های تهران، قزوین، تبریز از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار شد.

در دوران قاجاریه، سلیمان میرزا کاخ سلیمانیه را در کرج بنا نهاد و اهمیت ویژه‌ای برای این شهر به سبب همجواری با پایتخت برای آن قائل شد. در دوران پهلوی به دلیل احداث کارخانه‌ها و مراکز صنعتی درحومه‌ی  تهران، کرج، قزوین، کرج شاهد رشد و پیشرفت چشمگیری شده بود. همچنین آسفالت شدن را‌ه‌های تهران- کرج به سواحل دریای مازندران و عمران و آبادانی جاد‌ه‌های غرب کشور، کرج به عنوان یکی از راه‌‌های مهم ارتباطی شناخته شد. پس از انقلاب نیز روز به روز بر گسترش این شهر افزوده شد و شاهد پیشرفت آن در همه‌ی حوزه‌های فرهنگی، صنعتی، علمی، تفریحی و … بودیم. در این دوران کرج به چندین شهرستان و ۱۱ منطقه تقسیم شد و هر کدام از آنها شامل چندین شهر و شهرک شدند. 

 

بافت منطقه‌ای و جغرافیای شهر کرج

کرج یکی از شهرهای همجوار با غرب پایتخت و مرکز استان البرز شهرستان کرج است که شامل ۱۰ منطقه است. این شهر در ۳۶ کیلومتری تهران، و جنوب رشته کو‌ه‌های البرز قرار گرفته است. شهرستان کرج از قسمت شمال به شهر چالوس، از قسمت جنوب به شهرستان شهریار، از سمت مشرق به تهران و از سمت مغرب به ساوجبلاغ و اشتهارد منتهی می‌شود. یکی از کلانشهرهای ایران و نیز خاورمیانه محسوب می‌شود و به عنوان دومین شهر مهاجرپذیر ایران نیز از آن یاد می‌شود. در گذشته ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد، فردیس و طالقان از هم جدا نبودند. به مرور زمان و ضمن رشد و پیشرفت و آبادانی و افزایش جمعیت، این مناطق از هم  جدا شده و هر کدام به عنوان یک شهرستان مستقل مجزا شناخته شدند. مهم‌ترین راه‌های ارتباطی کرج شامل آزادراه تهران – کرج – قزوین، بزرگراه یادگار امام، بزرگراه شمالی کرج (شهید سلیمانی)، بزرگراه فتح (جاده‌ی قدیم کرج)، خیابان بهشتی و جاده‌ی ۳۲ و بزرگراه لشگری (جاده‌ی مخصوص کرج) می ‌باشد. امروزه محله‌‌هایی از قبیل شمیران، بیلقان، علی‌آباد پرگیرک، بیدستان، نهر رستم، دره‌ی دروا، صوفی‌آباد، ده کرج، دلمبر، میان‌جاده، شنبه‌دژ، نوزمین، کسین، سیاه‌کلان، سرجوب و … در محدوده‌ی شهر کرج قرار دارند.

از نظر شرایط آب و هوایی می‌توان گفت که شهر کرج تحت تاثیر سه اقلیم متفاوت رشته‌ کوه‌های البرز، دره‌ی چالوس و رودخانه‌ی کرج قرار دارد. علاوه بر این دور بودن کرج از مناطق کویری باعث می‌شود تا این منطقه آب و هوای خنک و مطبوعی داشته باشد. اما امروزه با افزایش جمعیت و وسایل نقلیه و احداث کارخانجات مراکز و شهرک‌های صنعتی همچون سیمین‌ دشت و بهارستان، آب و هوای کرج همانند بسیاری دیگر از شهرهای آن رو به آلودگی است. 

 

جاذبه‌های گردشگری، اماکن تاریخی و تفریحی شهر کرج

اماکن تاریخی و تفریحی و جاذبه‌های گردشگری عبارت است از:

پارک‌ها و فضاهای سبز که شامل پارک جهان‌نما، باغ سیب مهر‌شهر، باغ‌های محمدصادق فاتح، پارک چمران، پارک ایران کوچک، پارک تنیس، پارک نبوت، پارک ایران‌زمین، پارک خانواده، پارک هامون و … می‌باشد.

مجموعه‌‌های ورزشی مانند مجموعه‌ی ورزشی انقلاب اسلامی، ورزشگاه دکتر شریعتی

مکان‌‌های تاریخی که شامل آهنین راه و پل سنگی، تپه‌های امامزاده احمد و محمود، مسجد هلجرد، مسجد جامع، کاروانسرای کندوان، کاروانسرای شاه عباسی، قبرستان قدیمی، چنار حصار، درخت سرو کهن، تپه مهرشهر، تپه مردآباد ماهدشت، حمام حیدرآباد است.

مراکز فرهنگی بی‌نظیری که شامل موزه‌ی تاریخ طبیعی و تنوع زیستی کرج، کاخ موزه‌ی سلیمانیه، موزه‌ی جانورشناسی جلال افشار، موزه اسناد و نسخ و مردم‌شناسی، موزه‌ی تندیس، موزه‌ی شهدای کرج می‌باشد.

مراکز خرید و مجتع‌های تجاری که عبارت است از: مرکز خرید الماس، مرکز خرید مهستان، مرکز خرید مهرادمال، مرکز خرید ملاصدرا، آیس‌مال، پارسیان، برج میلاد، بازار بزرگ کرج، بازار بزرگ آزادی، مرکز خرید برج طالقانی، مجتمع تجاری گوهران، مجتمع تجاری یادمان، مجتمع تجاری آراکس، مجتمع تجاری بهارستان، مجتمع تجاری نیستان، مرکز خرید چچلاس، مرکز تجاری ساویز، مجتمع تجاری آرین‌مال، مجتمع تجاری اکومال، مجتمع تجاری نیکامال، مجتمع تجاری البرزمال

و اماکن و بناهای دیگری همچون کاخ مروارید، روستای تاریخی آتشگاه، باغ لاله‌های گچسر، کاخ ناصر‌الدین شاهی شهرستانک، پل تاریخی کرج، پارک‌های کرج و امامزاده طاهر، آبشار آدران، کوه نور عظیمیه، پیست موتور کراس حصارک، دره پل خواب، دره ارنگه، پیست اسکی خور، پیست اسکی دیزین، دهکده واریان، سد امیرکبیر، روستای برغان، رودخانه‌ی کرج، غار یخ‌مراد، روستای وینه که همگی از جاذبه‌های گردشگری شهر کرج می‌باشند.

«سوالات متداول پیرامون تعمیر و بازسازی لوله‌کشی فاضلاب در کرج» 

۱.خدمات لوله کشی فاضلاب شامل چه اقداماتی است؟

اجرای انواع لوله‌کشی فاضلاب، نصب و تعویض لوله‌های فاضلاب، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و بدون کنده‌کاری، نشت‌یابی و رفع نم و رطوبت‌های حاصل از آن، بازسازی لوله‌های توکار و روکار، آب بندی لوله‌های فاضلاب، رفع گرفتگی چاه و لوله‌های فاضلاب برخی از خدماتی هستند که در مجموعه‌ی تکنوتعمیر ارائه می‌شوند.

۲.چه مشکلاتی ممکن است در سیستم فاضلاب ساختمان رخ دهد؟

 نشتی لوله‌های فاضلاب، مسدود شدن یا گرفتگی لوله‌‌ها، انتشار بوی نامطبوع در ساختمان، گرفتگی‌ چاه برخی از مشکلاتی هستند که ممکن است در سیستم فاضلاب ساختمان رخ دهد.

۳.کدام محله‌های شهر کرج مشمول دریافت انواع خدمات تعمیر و بازسازی لوله‌کشی فاضلاب تیم تخصصی تکنوتعمیر هستند؟

تمامی مناطق شهر کرج اعم از عظیمیه، مهرشهر، جهانشهر، گوهردشت، کوی کارمندان شمالی، کوی امامیه، کوی کارمندان جنوبی، کوی مدرس، چهارصد دستگاه، شاهین ویلا، باغستان، گلشهر، فردیس، کیان مهر، حیدر آباد، حسن آباد، منظریه، حصارک، زورآباد، حاجی آباد، اسلام آباد، آسیاب برج، جهانشهر، گوهردشت، مصباح، جواد آباد، میانجاده، کلاک، سرحدآباد، اصفهانیها، قلمستان، ترک آباد، ساسانی، شهرک بنفشه، شهرک استاندارد، شیخ آباد، نوروزآباد، حسین‌آباد راه‌آهن، شهرک ذوب‌آهن، دهقان ویلا، باغستان، خلج‌آباد، حصار می‌توانند از خدمات سیار تعمیر و سرویس این مجموعه بهره‌مند شوند.

۴.خدمات تعمیر لوله‌کشی فاضلاب در تکنو‌تعمیر به صورت شبانه‌روزی ارائه می‌شود؟

بله؛ کارشناسان مجموعه تکنوتعمیر به صورت ۲۴ ساعته و در تمام ایام سال حتی روزهای تعطیل در سراسر شهر کرج خدمت شما مشتریان گرانقدر می‌باشند.

اعتماد شما افتخار ماست!

تکنوتعمیر، به صورت شبانه‌روزی آماده خدمت‌رسانی به شماست.