خدمات تعمیر و سرویس تصفیه آب

فرم ثبت درخواست نصب و راه‌اندازی، تعمیر و سرویس تصفیه آب

مرحله 1 از 7

برای ارتباط با تعمیرکاران تکنوتعمیر، بر روی دکمه روبرو کلیک کنید

دستگاه تصفیه آب چیست و چه کاربردی دارد؟ 

آب از اساسی‌ترین و فراوان ترین ترکیبات شناخته شده در کره زمین است به طوری که ۷۰ درصد از سطح زمین پوشیده از آن است. آب یکی از نوشیدنی‌های مهم در زندگی روزمره انسان نیز به شمار می‌ايد که در طبیعت نیز به طور پیوسته در حال چرخش است. آلودگی‌های بسیاری در طول این چرخه وارد آب می‌شود که بخش زیادی از آن توسط سیستم تصفیه شهری از بین می‌رود اما برخی از آن‌ها نیز باقی می‌ماند و یا توسط لوله‌کشی‌های قدیمی و موارد دیگری به آب اضافه می‌گردد. به همین خاطر برای از بین بردن آلودگی‌های باقی مانده از دستگاهی به نام تصفیه آب استفاده می‌کنند. 

استفاده از دستگاه تصفیه آب یکی از بهترین راه‌ها برای پاکسازی آب از انواع آلاینده‌ها و املاح است. این دستگاه به کمک فیلتر‌های مخصوص و مختلفی آب را تمیز می‌کند و با از بین بردن درصد بالایی از این آلودگی‌ها سبب می‌شود آب آشامیدنی، بو و مزه بهتری پیدا کند. 

انواع دستگاه تصفیه آب

دستگاه‌های تصفیه آب از چندین مرحله مختلف برای پاکسازی آب استفاده می‌کنند. آبی که از تمامی مراحل مختلف دستگاه عبور می‌کند، تا ۹۰ درصد از الودگی‌ها را برطرف کرده است و تبدیل به آبی سالم و بی ضرر برای آشامیدن و پخت‌و‌پز می‌‌شود. به طور کلی فیلتر‌های به کار رفته در دستگاه تصفیه آب، دو تکنیک مختلف را برای پاکسازی و رفع آلودگی به کار می‌گیرد که این دو تکنیک شامل فیلتراسیون فیزیکی و شیمیایی می‌شود. فیلتراسیون مدل فیزیکی به معنای فشار وارد کردن به آب برای حذف ناخالصی‌های بزرگ است و در فیلتراسیون شیمیایی، آب را از میان یک ماده فعال شیمیایی به منظور حذف آلودگی‌ها عبور می‌دهد. نوع فیلتر‌های دستگاه آب تصفیه کن خانگی با یکدیگر متفاوت است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • فیلتر کربن 
 • فیلتر اسمز معکوس ممبران
 • فیلتر رسوب
 • فیلتر‌های مبدل یونی
 • فیلتر فرابنفش

رایج‌ترین فیلترهای استفاده شده در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، کربن است که با نام کربن فعال یا AC شناخته می‌شوند. ساختار این فیلتر به این صورت است که نوعی ذغال در آن قرار دارد که بسیاری از ناخالصی‌هارو برطرف می‌کند. در مجموع دستگاه تصفیه آب از لحاظ نصب، به سه گروه رومیزی، دیواری و زیر سینکی تقسیم می‌شوند که برای مصرف خانگی مدل زیر سینکی بسیار مناسب است و از دید افراد به دور می‌باشد. دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی قابلیت پاکسازی و تصفیه آب را در مقیاس بزرگی دارند و به راحتی می‌توانند هر گونه گل‌و‌لای و آلودگی را از آب جدا کنند. 

مراحل تصفیه آب 

معمولا دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در بین ۵ الی ۸ مرحله آب را تصفیه می‌کنند به طوری که در هر مرحله بخشی از آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها از بین می‌رود. بهترین مدل دستگاه تصفیه آب خانگی دارای ۶ مرحله  و در واقع ۶ نوع فیلتر هستند. به طور کلی مراحل تصفیه به ترتیب قرارگیری واحد‌ها در تصفیه خانه آب است که به شرح زیر می‌باشد:

 • آﺑﮕﯿﺮ
 • آﺷﻐﺎﻟﮕﯿﺮ
 • ﺗﺼﻔﯿﮥ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﻣﻘﺪﻣﺎﺗﯽ
 • ﺗﻪ ﻧﺸﯿﻨﯽ ﻣﻘﺪﻣﺎﺗﯽ
 • ﺗﻮری هاي آﺑﻬﺎي ﺳﻄﺤﯽ
 • ﻫﻮادﻫﯽ
 • اﻧﻌﻘﺎد و ﻟﺨﺘﻪ ﺳﺎزي
 • ﺳﺨﺘﯽ ﮔﯿﺮي
 • ﮔﻨﺪزداﯾﯽ
 • ذﺧﯿﺮه ﺳﺎزی

پاسخگویی در ۷ روز هفته

همکاری با گروهی از تکنسین و متخصصصین

اعزام تعمیرکار به محل موردنظر

هدف از تصفیه آب و بررسی مزایا و تاثیرات خرید دستگاه تصفیه آب

آلودگی آب به یکی از بزرگترین مشکلات و دغدغه‌های روز دنیا تبدیل شده است که منجر به بروز بسیاری از بیماری‌ها می‌شود. از این رو خرید و تهیه دستگاه تصفیه آب، متقاضی بیشتری پیدا کرده است. هدف اصلی از تصفیه آب، کاهش میزان آلودگی‌ها و ناخالصی‌های آب و همچنین افزایش سطح Ph است، چرا که آب قلیایی حاصل شده با کاهش اسیدیته آب، خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد که برای انسان بسیار مفید است. استفاده از دستگاه تصفیه آب مزایا و فواید فراوانی دارد که در ادامه به معرفی چندین موارد از آن خواهیم پرداخت:

 • حذف کلر، انواع میکروب‌ها و باکتری‌ها،  فلزات سنگین و شن و ماسه
 • افزایش سلامت آب آشامیدنی
 • جلوگیری از بیماری‌های ناشی از آب آلوده
 • تقویت سیستم گوارشی افراد
 • کاهش سختی آب آشامیدنی
 • افزایش طراوت پوست

عیب‌یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب 

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی کم کم گسترش زیادی پیدا کردند و امروزه تقریبا اکثر مردم از این دستگاه‌ها در خانه خود استفاده می‌کنند و سلامت آب مصرفی و آشامیدنی خود را از این طریق تضمین می‌کنند. این دستگاه‌ها نیز همانند سایر لوازم برقی دچار مشکلات و خرابی می‌شوند و از کار نیز می‌افتند. 

یکی از مهم‌ترین مسائل در سلامت و عمر دستگاه و همچنین آب حاصل شده از دستگاه تصفیه آب، آگاهی از تعویض به موقع فیلتر‌های دستگاه است که باید در زمان‌های مشخص شده و توسط افراد حرفه‌ای و مجاز انجام شود. مهم‌ترین وظیفه‌ و انتظاری که از دستگاه تصفیه آب می‌رود، تامین آب آشامیدنی بهداشتی و سالم است. در صورتی که فیلتر‌های دستگاه تصفیه به موقع تعویض نگردد، دستگاه قادر به تولید آب آشامیدنی سالم نیست. اغلب اوقات فیلتر‌ها قبل از رسیدن به تاریخ انقضا، عملکرد و توان تصفیه خود را از دست می‌دهند. بنابراین حتما بعد از انقضا، فیلتر‌های قدیمی دستگاه را با فیلتر‌های جدید تعویض کنید تا از آسیب بیشتر دستگاه تصفیه آب جلوگیری کنید. در این صورت هزینه‌های کمتری به شما تحمیل می‌شود و همچنین از سلامت آب آشامیدنی خود استفاده کنید. 

به طور کلی زمان تعویض فیلتر‌ها به ۴ عامل مهم بستگی دارند که این موارد عبارتند از:

 • مقدار مصرف 
 • کیفیت آب ورودی
 • کیفیت ورودی
 • گذشت زمان بعد از استفاده

بهترین زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

زمان تعویض فیلتر، علاوه بر عوامل ذکر شده در بالا به نوع مدل و برند دستگاه و البته فیلترها متفاوت است. اما به طور کلی می‌توان گفت که فیلترهای پلی‌پروپیلن حداکثر ۶ ماه یک بار باید عوض شود. فیلتر پراستفاده کربن نیز پس از ۶ ماه، خاصیت جذب‌کنندگی‌اش را از دست می‌دهد  و دیگر نمی‌تواند آلاینده‌های شیمیایی را جذب کند. بنابراین نیاز است به سرعت جایگزین شود. فیلتر ممبران که در واقع مهم‌ترین نوع فیلتر است و در مرحله سوم تصفیه آب از آن استفاده می‌شود، اگر تا دو سال مشکل خاصی برایش پیش نیاید یک تا دو سال کار می‌کند. سایر فیلترهای کربن بلاک، مینرال و قلیایی یک سال است و فیلترهای فرابنفش نیز تا ۲ و ۳ سال عمر می‌کند. 

راهنمای بررسی عمده عیب‌ها و ایرادات دستگاه تصفیه آب

همان‌طور که می‌دانید شناخت قطعات دستگاه و نحوه کارکرد آن‌ها برای عیب‌یابی و تعمیر لازم است و اهمیت زیادی نیز دارد. آگاهی از مشکلات پرتکرار سیستم تصفیه آب نیز سبب انتقال بهتر اطلاعات توسط شما به تعمیرکار مربوطه می‌شود، از این رو در این بخش سعی داریم یک نگاه اجمالی به ایرادات و خرابی‌های رایج سیستم تصفیه آب بیندازیم:

دستگاه تصفیه آب بی‌وقفه کار می‌کند
دو عامل اصلی از جمله سوئیچ کنترل فشار بالا و خود پمپ می‌توانند دلیل بروز این مشکل باشند. در صورتی که این دو مورد، علت اصلی این اتفاق نباشند، لازم است تا مخزن دستگاه چک شود که آیا نشتی و خرابی وجود دارد یا خیر.

آب تصفیه‌ شده مزه خوبی ندارد
دلایل مختلفی از جمله خرابی فیلتر کربن فعال و فیلتر ممبران ممکن است سبب ایجاد این مشکل شده باشد. از طرفی مواردی مانند خرابی شیر ۴طرفه و شیر میکس و یا گرفتگی پساب آب فاضلاب دستگاه نیز ممکن دلیل بروز این اتفاق باشند.    

صدای زیاد دستگاه تصفیه آب
اغلب اوقات مشکل از ناحیه پمپ دستگاه است،  بدین صورت باید در ابتدا پمپ را بررسی کرد.

بوی نامطبوع آب
بوی نامطبوع آب تصفیه شده، عمدتا از عیب و ایراد فیلتر‌های کربن می‌آید و یا ممکن است بو از مخزن ذخیره آب و یا شلنگ‌های ارتباطی باشد

دستگاه تصفیه آب روشن نمی‌شود و کار نمی‌کند
احتمال خیلی زیاد این مشکل برقی است و برای رفع آن باید سوئیچ‌های کنترل فشار بالا و پایین و همچنین ترانس تبدیل برق و برق پمپ نیز چک و بررسی شود. 

خدمات تعمیر و سرویس دستگاه تصفیه آب خانگی تکنوتعمیر

ارائه خدماتی نظیر تعمیر، عیب‌یابی و سرویس تصفیه آب خانگی جزو خدمات ضروری و مهم برای شهروندان به شمار می‌آید. شرکت خدمات فنی تکنوتعمیر همراه با سال‌ها تجربه و تیمی متخصص، در این زمینه نیز به فعالیت مشغول است و به شما کمک می‌کند تا از سلامت و میزان کیفیت آب آشامیدنی خود اطمینان حاصل کنید. 

به طور کل در صورتی که از یک دستگاه تصفیه آب به درستی نگهداری شود، تقریبا ۴ تا ۵ سال بدون مشکل و عیب و ایراد کار می‌کند. اما با گذر زمان از کیفیت عملکرد آن کاسته می‌شود و همچنین ممکن است که قطعات آن دچار خرابی شود. بدین صورت با تعویض فیلترهای تصفیه آب در زمان درست و رسیدگی و بررسی کارایی دستگاه می‌توان از خرابی و بروز ایرادهای اساسی جلوگیری کرد. البته توجه داشته باشید که تعمیر و عیب‌یابی سیستم تصفیه آب خانگی باید توسط تعمیرکار متخصصی انجام گیرد تا علاوه بر رفع مشکل دستگاه از بروز ایرادات بیشتر جلوگیری کند.  

تکنو تعمیر متشکل از تیم فنی‌کار مجرب و حرفه‌ای است که تلاش می‌کند در کمترین زمان ممکن، نیروی متخصص مورد نیاز را بر اساس درخواست شما به محل اعزام کند تا ضمن بررسی مشکل و ارائه خدمت، در زمان و هزینه شما نیز صرفه‌جویی شود.

اعتماد شما افتخار ماست!

تکنوتعمیر؛ خدمات مطمئن تاسیسات خانگی​